CHP'li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca disipline sevk edildi

CHP'li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca disipline sevk edildi

CHP'de MYK toplantı sonrası konuşan Faik Öztrak yaptığı açıklamada, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın küfürlü konuşma iddiaları için disipline sevk edildiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısından sonra düzenlediği basın toplantısında, CHP sözcüsü Faik Öztrak, açıklamalarda bulundu.

Öztrak, bir video kaydındaki telefon görüşmesinde vatandaşa küfrettiği iddia edilen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkındaki soru üzerine MYK toplantısında disipline sevk edildiğini açıkladı.

ABC Gazetesi olarak, söz konusu videonun internete düşmesinden sonra Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın basın danışmanına ulaşmış ve yaptığı açıklamayı aktarmıştık.

Karaca'nın danışmasnı, söz konusu kaydın montajlanmış olduğu ileri sürmüş ve nasıl montajlandığını bilmediklerini ifade etmişti. Açıklamada,  "Savcılığa başvurumuzu yaptık. Savcılık da başvurumuzu yerinde buldu ve söz konusu kayıt incelenecek. Hukuksal süreci başlattık“ ifadelerini kullanmıştı.

Konuşmanın Alim Karaca’ya ait olup olmadığı yönündeki sorumuz ise "Hukuksal süreci başlattık“ denilerek yanıtsız bırakılmıştı.

Söz konusu video:

 

 

 


 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem