Feyzioğlu: Yargı reformunu çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz

Feyzioğlu: Yargı reformunu çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz

Saray'daki Adli Yıl Açılışı'na katılarak birçok barodan tepki alan Metin Feyzioğlu, Erzincan Barosu'na yaptığı ziyarette, "Yargı reformunu çıkarmak için

Saray'daki Adli Yıl Açılışı'na katılarak birçok barodan tepki alan Metin Feyzioğlu, Erzincan Barosu'na yaptığı ziyarette, "Yargı reformunu çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Sivas’ta 3’üncüsü düzenlenen İç Anadolu Genişletilmiş Baro Başkanları toplantısına katıldıktan sonra Erzincan’a geçen Feyzioğlu, Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk ve avukatlarla görüşme yaptı.

'YARGI REFORMUNU ÇIKARMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ'

Görüşme sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Feyzioğlu, Yargı Reformu Strateji Belgesinin çıkması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Baroların asli görevinin meslektaşlarına hizmet sunmak ve vatandaşın kaliteli hizmet almasını sağlamak olduğunu belirten Feyzioğlu, "Biz yargı reformunu çıkarmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tabiri caizse azı dişimizle tuttuk. Bizim oranın tabiridir azı dişimizle tuttuk, varımızı yoğumuzu ortaya koyduk bununla uğraşıyoruz. Büyük bir mutlulukla söyleyebilirim ki İç Anadolu Bölgesi’nde ki tüm barolar bile istisna yargı reformunun çıkması için sonuna kadar arkamızdadır, destekçimizdir. Yaptığımız hareketleri davranışları desteklemektedir" diye konuştu.

Feyzioğlu’nun Saray’da düzenlenen Adli Yıl Açılışı’na katılmasının ardından  İstanbul, Ankara ve İzmir barolarından TBB’ye olağanüstü genel kurul çağrısı yapılmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı