Canlı yayında Süleyman Soylu ve Mehmet Metiner birbirine girdi

Bakan Süleyman Soylu ve AKP'li Mehmet Metiner CNN Türk'te birbirine girdi. Metiner'in ortalığı karıştıracak sözlerine üzerine canlı yayına bağlanan Süleyman Soylu ve eski AKP Milletvekili arasındaki gerilimde stüdyo buz kesti.

Bakan Soylu ve AKP'li  Metiner CNN Türk'te birbirine girdi. Metiner'in ortalığı karıştıracak sözlerine üzerine canlı yayına bağlanan Süleyman Soylu ve eski AKP Milletvekili arasındaki gerilimde stüdyo buz kesti. Metiner, "Şamar oğlanı mıyız?" sözleri ile yeter dedi. 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk canlı yayınında kavga etti. Soylu'nun "Konuşmanıza müsaade etmiyorum" sözlerine Metiner'in "Sizden müsaade istemiyorum. Siz müsaade makamı değilsiniz" şeklindeki yanıtı dikkat çekti. 

CNN Türk canlı yayınına Süleyman Soylu ile AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner'in tartışması damga vurdu.

Metiner'in sözlerine öfkelenen Soylu, canlı yayına telefonla bağlarak şu ifadeleri kullandı: 

 

"KENDİME HAKARET SAYARIM"

"Televizyon kanallarında bir de bizim arkadaşlarımızın 'elimizde isimler var' demelerini bizzat kendime hakaret sayarım. 

Bana her zaman ulaşabilecek insanların basın üzerinden konuşmasını doğru kabul etmiyorum. Eksiksiz olan Allah'tır. Bizim de bir sürü eksikliğimiz var ama ben bunu kabul etmiyorum. Söyleyeceğim bu kadar."

TARTIŞMA İYİCE BÜYÜDÜ

Süleyman Soylu'nun sözlerini bitirdiği sırada AK Partili Mehmet Metiner "Müsaade eder misiniz?" dedi. 

Soylu ise "Ben müsaade falan etmiyorum. Söyleyeceğinizi söylediniz zaten. Oradan söylemeye devam edersiniz aynı şekilde" diye yanıt verince Metiner, "Sizden müsaade istemiyorum sayın bakanım. Siz müsaade mercii değilsiniz." ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

"Sayın bakanımızla kamuoyunda tartışmak istemem. En az onun kadar AK Partiliyim. Hükümetimizin bir bakanıdır, o hükümet benim de hükümetim. Benim sözlerim üzerine bağlanmasını ben de teesüfle karşıladım.

Ben sadece silahlı bürokrasi içerisinde her iki bakanlığımızın yetkililerinin de çok dikkatli olmasını söyledim. Ben İçişleri Bakanlığı'nda FETÖ'cüler atandı demedim. Sayın Soylu ne kadar risk içinde bir hayat sürüyorsa Mehmet Metiner de risk içinde bir hayat sürüyor.

Benim medya üzerinden konuşmamdan rahatsızlık duyuyorsa onun da telefonla bağlanıp benimle medya karşısında tartışmaması lazım."
 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Politika