Gazeteci Celal Eren Çelik 3 gün önce saldırıya uğradı, bugün de ailesi üzerinden tehdit edildi

Gazeteci Celal Eren Çelik 3 gün önce saldırıya uğradı, bugün de ailesi üzerinden tehdit edildi

3 gün önce kafede yumruklu saldırıya uğrayan gazeteci Celal Eren Çelik bugün de ailesi üzerinden tehdit edildi

Gazeteci Celal Eren Çelik 3 gün önce Ankara Batıkent'te yumruklu saldırıya uğramıştı.
Zanlı, saldırı sonrası kaçarken, kendisine kovalayanlara silah çekmiş ve siyah bir BMW'ye binerek uzaklaşmıştı.

Bu saldırı gündemdeki sıcaklığını korurken bugün de Celal Eren Çelik sosyal medya hesabı üzerinden iğrenç bir tehdide maruz kaldı.

Haberalternatif.coml'un Genel Yayın Yönetmeni Celal Ekren Çelik'in paylaştığı haberin altına şu iğrenç yorum ve tehdit yazıldı.

harunabiniz54 isimli trol, Çelik'i tehdit etti

harun-abiniz.png

Sosyal medya hesabı üzerinden trolün yazdığının capsini paylaşan Çelik şu yanıtı verdi:

Bu ve benzeri tiplerin ipini toplu olarak çözmüşler anlaşılan,bunların  sahiplerine söylüyorum,itinize köpeğinize sahip çıkın sevdiklerimin kılına zarar gelirse bu dünyayı sizle beraber yakarım...

 

Çelik'in tehdide maruz kaldığı haber ise şöyle:

Yaz boyunca yurdun dört bir yanında süren yangınlar ile mücadele kapsamında yer alan 55 milyon TL bütçeli projeler için sadece 28 bin TL harcarken, 26 helikopter alımı ile 1000 TL (yazı ile bin TL) ödenek ayıran Orman Genel Müdürlüğü’nün “Hangar” projesi içinb yaklaşık 34 milyon TL bütçe ayırdığı ortaya çıktı.

OGM, uygulama projesi 396 bin TL’ye çizdirilen hangarın yapımı için 33 milyon 939 bin TL’ye imza attı.
Brgün’den Mustafa Bildircin’in hhaberine göre, Orman yangınlarıyla mücadele edecek yeterli hava araçlarına sahip olmayan Orman Genel Müdürlüğü (OGM) nisan ayında yeni hangar projesi çizdirdi. Açılan ihale, “Kamu alımlarında istenmeyeni eleme aracı” olarak kullanıldığı gerekçesiyle eleştirilen pazarlık yöntemiyle gerçekleştirilen proje çizimi için idarenin kasasından 396 bin TL çıktı.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Türk Kuşu ismi verilen ve içerisinde bir de VIP bölümünün bulunacağı öğrenilen hangarın yapım ihalesi ise 4 Mayıs’ta açıklandı. OGM, açık ihale yöntemiyle gerçekleştirilen ihaleye verilen teklifleri 27 Mayıs’a kadar topladı. Teklifleri değerlendiren idare, önceki gün kararını verdi. Hangar inşaatının iki şirketin ortaklığı ile inşa edilmesi kararlaştırıldı. Orman Genel Müdürlüğü, yeni hangarı için şirketlerle 33 milyon 939 bin TL’lik sözleşme imzaladı.

KORUMA İÇİN ADIM ATILMADI

Orman Genel Müdürlüğü’nün, 2021 Yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler raporuna göre, “Orman Koruma ve Yangınla Mücadele Projeleri” kapsamında planlanan işler için 55 milyon TL harcama öngördü. Bu işler, “Tesisler” ve “Uçak ve helikopter hangarı” olarak sıralandı. Tesisler için öngörülen harcamanın 15 milyon TL, uçak ve helikopter hangarı için öngörülen harcamanın ise 40 milyon TL olduğu belirtildi. Ancak rapora göre, 2021 Ocak-Haziran dönemini kapsayan altı ayda bu işler için yalnızca 28 bin TL harcandı.

Medya