Haftanın Kitabı | Bilge Aygün-2-10 Yaş Çocuklar İçin Hayatı Kolaylaştıran Temel Alışkanlıklar

Haftanın Kitabı | Bilge Aygün-2-10 Yaş Çocuklar İçin Hayatı Kolaylaştıran Temel Alışkanlıklar

ABC Kitap editörleri, bu hafta da sizler için, “Yeni Çıkanlar / Editörün Seçtikleri / Haftanın Kitabı” listelerini kategorilerini oluşturdular...

ABC Kitap editörleri, bu hafta da sizler için, “Yeni Çıkanlar / Editörün Seçtikleri / Haftanın Kitabı” listelerini kategorilerini oluşturdular. Editörlerimiz bu hafta yaptıkları değerlendirmede, Haftanın Kitabı” kategorisinde, Bilge Aygün'den, “2-10 Yaş Çocuklar İçin Hayatı Kolaylaştıran Temel Alışkanlıklar” kitabını seçti.

HAFTANIN KİTABI

Bilge Aygün

2-10 YAŞ ÇOCUKLAR İÇİN HAYATI KOLAYLAŞTIRAN TEMEL ALIŞKANLIKLAR

Epsilon Yayınevi

"Anne-babanın istekleriyle çocuğun istekleri uyum sağlamadığında çatışmalar yaşanır. Bu süreçte önemli olan, çatışmaların sebeplerinin anlaşılmasıdır. Bu kitap, çatışmaların kaynağındaki sebepleri ve olası çözüm yollarının anlaşılmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor."

 • “Hayatı Kolaylaştıran Temel Alışkanlıklar” ne zaman oluşmaya başlar?

  • Çocuklarınızın genel eğilimlerinin farkında mısınız?

  • Anne-babaların, çocuklarına olumlu alışkanlık eğitimini verirken yapabilecekleri nelerdir?

  • Olumsuz alışkanlıkların yerine olumlu alışkanlıkları nasıl koyabiliriz?

  • Davranış eğitiminde anne, baba ve çocuk arasında oluşabilecek çatışmaların kaynağı nedir?

  • Çatışmaların çözümü için evde neler yapılabilir?

  • Tüm bu soruları olumlu sonuçlara bağlayabilmek için farklı yaklaşımları denemeye hazır mısınız?

Her ebeveyn, çocuklarının ileride kendi seçimlerini yapabilen, gerektiğinde “hayır” diyebilen, görüşlerini çekinmeden ifade edebilen bireylere dönüşmesini ister. Peki, güçlü bir kişiliğe sahip olmasını istediğiniz çocuklarınız için gelişim aşamasının, onların önüne koyduğunuz tabaktan başladığını hiç düşündünüz mü?

Psikolog Bilge Aygün, bu kitapla 2-10 yaş arası çocukların gelişim sürecinde yapılması gerekenleri, her ebeveyn ve eğitimcinin dikkate alması gereken noktaları anlatıyor. Kısacası, bundan böyle “Önce benim istediğimi ye!”, “Ağlayacaksan odana git!”, “Artık uyuyacaksın!” demeden önce düşünmenizi sağlayacak bir kitap tutuyorsunuz elinizde. İhtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olacak, size yol gösterecek örnek alıştırmalarla ‘yeni düzen’i hayatınıza adapte etmenizi sağlayacak bilgilerle…

240 s.

İstanbul 2020

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Önceki ve Sonraki Haberler
ABC Kitap