HDP'li Beştaş, Erdoğan'ı hedef aldı: En büyük müjde gitmen olacak!

HDP'li Beştaş, Erdoğan'ı hedef aldı: En büyük müjde gitmen olacak!

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Cuma günü müjde vereceğiz" açıklamasına yönelik, "Senin verebileceğin en büyük müjde, o da gitmen olacak" cevabını verdi.

HDP'nin başlattığı 'Demokratik Mücadele Programı'nın 3’üncü aşaması Gaziantep ile devam ediyor. "Hep birlikte savaşa karşı barış, tecride karşı özgürlük" sloganıyla sürdürülen kampanya kapsamında parti il binasında halk toplantısı yapıldı. Toplantıya, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mahmut Toğrul ile Serpil Kemalbay katıldı.

'SENİN BU HALKA VEREBİLECEĞİN EN BÜYÜK MÜJDE GİTMEN'

Toplantıda konuşan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Cuma günü müjde vereceğim" sözlerini hatırlatarak, "Senin bu halka verebileceğin en büyük müjde, o da gitmen olacak. Halk yoksul, işsiz. Salgınla birlikte ölüme terk edildi. İnfaz yasası dediler, ne kadar tecavüzcü, çeteci varsa hepsini serbest bıraktılar. Siyasi rehineler cezaevinde tutuldu. Baskıcı, diktatör rejimini ayakta tutabilmek için her gün bir yerde savaş başlatıyor. İçeride, dışarıda savaş. Yürüttüğü savaşların temelinde Kürt düşmanlığı var. Bizim ufkumuzda savaş değil, barış var. Bu ülkeye barışı getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için savaşa karşı barış, tecride karşı özgürlük diyoruz" dedi.

‘SUÇ İŞLEMEKTEN VAZGEÇİN’

Tutuklanan siyasetçileri selamlayan Beştaş, 2015 yılından beri HDP'ye yönelik sistematik saldırıların geliştirildiğini ve bunun AKP-MHP tarafında yürütüldüğü belirterek, "Bu ülkede tek adam rejimi var. Özel operasyonlar yapılıyor. 'HDP’yi nasıl çalışamaz hale getirebiliriz' diyorlar. Geçen yıl Antep’te tutuklanan arkadaşlarımız bir yıldır mahkemeye çıkartılmadı. Bu nasıl bir kepazelik nasıl bir hukuk tanımazlık? Bu suçu işlemekten vazgeçin" ifadelerini kullandı. İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay ise, "Halklar tek adam rejimini kabul etmiyor" diyerek, demokrasi ve özgürlük için “"birlik" çağrısı yaptı.  

İlgili Haberler
Etiketler :