İkinci el otomobil raporu herkesi şaşırttı

İkinci el otomobil raporu herkesi şaşırttı

Türkiye’deki mevcut otomotiv borsasını önemli ölçüde yansıtan ikinci el otomobil raporu bizlerle çok fazla detay veriyor. Marka, model, motor hacmi, fiyat aralığı gibi birçok detaya göre yapılan sıralamalarda neredeyse her aracı görmek mümkün.

İkinci el otomotiv sektöründe işler oldukça karışık. Ortaya çıkan detaylara göre en fazla satışı yapılmak istenen araç Renault. Onun hemen ardından Fiat ve Volkswagen geliyor. Bu araçlara bakıldığında Türkiye’de en fazla kullanılan markalar olduğu görülüyor.

En fazla satılmak istenen otomobil modellerinde de benzer bir tablo bizleri bekliyor. Renault Clio ve Opel Astra en fazla satışı gerçekleştirilmek istenen araçlar arasında. Renault Megane ve Ford Focus Türkiye’de birçok kişi tarafından satılmak isteniyor.

İkinci el otomobil raporu

Ülkede en fazla satışı yapılmak istenen fiyat aralığı 50 bin ila 100 bin arasında olanlar. Verilen satış ilanlarının yaklaşık yüzde 28 gibi bir bölümü bu fiyat aralığından oluşuyor. Yüzde 25,9’luk bir bölüm 100 – 150 bin TL’lik araçlardan oluşuyor. Böylece ikinci el araçlarda hangi fiyat aralığının daha çok talep gördüğü ortaya çıktı.

Ekim ayı ile birlikte otomobil fiyatları arttı

Listede yakıt türü bakımından en fazla dizel araçların satıldığı görülüyor. Onun hemen ardından LPG ve benzinli araçlar geliyor. Lider olarak dizel araçlar yüzde 54’lük bölümü oluşturuyor. Bu sonuçlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji