İktidarın sopası RTÜK, TELE1′ yine ceza kesti

Doğru haber karşısında iktidarın sopası konumunda olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türkiye’nin yükselen haber kanalı TELE1’i hedefe almaya devam ediyor.

Doğru haber karşısında iktidarın sopası konumunda olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türkiye’nin yükselen haber kanalı TELE1’i hedefe almaya devam ediyor. Kurul, Genel Yayın Yönetmenimiz Merdan Yanardağ’ın, Prof Dr Emre Kongar ile birlikte gündemi yorumladığı 18 Dakika programında, 27 Mayıs ve Adnan Menderes’e ilişkin sözleri nedeniyle kanalımıza, üst sınırdan idari para cezası uyguladı.

Özellikle son dönemlerde verdiği kararlar ile ‘İktidarin sopası’ rolüne bürünen Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun, Türkiye’nin yükselen haber kanalı TELE’e verdiği cezalara yenisi eklendi.

RTÜK’ten yapılan açıklamaya göre, haftalık olağan toplantısında, izleme uzmanlarının raporlarını görüşen Üst Kurul, Genel Yayın Yönetmenimiz Merdan Yanardağ’ın, Prof Dr Emre Kongar ile birlikte gündemi yorumladığı 18 Dakika programında Adnan Menderes'e ilişkin, "Menderes demokrat falan değildir. Menderes diktatör müsveddesidir." sözleri nedeniyle TELE1'e üst sınırdan idari para cezası uyguladı.

“CHP dokunulmazlıklar konusunda parti politikalarına uygun hareket etmiştir. Hırsızın hiç mi suçu yok?”

ANASAYFA

Video