İktisatçı Çapoğlu: Seçmen bu siyasi rüşvete kanmamalı

İktisatçı Çapoğlu: Seçmen bu siyasi rüşvete kanmamalı

ABC HABER MERKEZİTELE1 TV'de saat 19.00'da yayınlanan Evren Özalkuş ile Ana Haber Bülte'ne iktisatçı Prof. Dr. Gökhan Çapoğlu konuk oldu. Çapoğlu, seçime 55 gün kala Başbakan  Binali Yıldırım'ın seçmene 'hediye' gibi gösterdiği...

ABC HABER MERKEZİ

TELE1 TV'de saat 19.00'da yayınlanan Evren Özalkuş ile Ana Haber Bülte'ne iktisatçı Prof. Dr. Gökhan Çapoğlu konuk oldu. Çapoğlu, seçime 55 gün kala Başbakan  Binali Yıldırım'ın seçmene 'hediye' gibi gösterdiği siyasi rüşvetleri yorumladı.

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, imar affı ile kaydı silinen öğrencilere af konularını açıkladı.

Af, ikramiye, borç yapılandırması: AKP'den seçime yönelik hamleler

Çapoğlu, seçmene önemli uyarılarda bulunarak Türkiye'nin ekonomisini şu sözlerle değerlendirdi:

"2002 yılında AKP iktidarı devraldığında türkiyenin dış borçu 129 milyar dolardı. Bu paranın içinde ereğli, demir çelik türk telekom şeker fabrikalarının içinde bütün üretim tesisleri dahildi. Türkiyenin borcu 16 yılda 480 milyar dolara çıktı. Üretim tesisleri satıldı. Akp türkiyeyi yönetemiyor.

TÜRKİYE'Yİ KAOS BEKLİYOR
"Siyasi rüşvet olarak tanımlanabilecek önlemlere halk kanmamalı. Doları durduramıyorlar. AKP hükümeti doların 3.80'in altında olacağını söyledi. 2018'in yarısına gelirken dolarda 3.80 in altını göremedik. Türkiye'yi kaosa sürüklüyorlar. Bunun altından kalkamayacaklar, bunun için siyasi-ekonomik rüşvetler, vergi ve prim borçları imar imar affı, üniversite affı gibi konulara giriyorlar.  Emeklilerimiz daha fazlasını hak ediyor. Ama seçmen oylarını son 16 yılı değerlendirerek vermeli. Yolsuzluk olmadıkça bunun daha fazlası verilebilir. "  

AKP'li Şimşek itiraf etti: TL'deki değer kaybını tahmin edemedik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem