İnsanlar eve kapanınca vahşi hayvanlar sokaklara indi

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada insanlar evlerine kapanırken doğada yaşayan vahşi hayvanlar sokaklara caddelere inmeye başladı. 

Koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada insanlar evlerine kapanırken doğada yaşayan vahşi hayvanlar sokaklara caddelere inmeye başladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinaya alınan bazı ülkelerin kentlerinde ıssızlaşan sokaklara vahşi hayvan ve kuşların çıktığı görüldü.

ABD, Avusturalya, Japonya, İtalya, Tayland, İspanya gibi ülkelerde insan yokluğu nedeniyle yiyecek bulmak için sokaklarda dolaşan hayvanlar gözlemlenmeye başladı.

PEKİ DÜNYA'DA BUNLAR YAŞANIRKEN TÜRKİYE'DE NE OLDU?

Erzincan’da kış uykusundan uyandığı tahmin edilen bir boz ayı yiyecek aradı. Karnını doyuran boz ayı bir süre sonra gözden kayboldu.

Rize’nin İkizdere ilçesi Güney Mahallesi’ne kadar inen yavru ayı da Çevredekiler tarafından görüntülendi..

Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Bursa-Uludağ'da da korona virüs tedbirlerinin ardından boş kaldı. Çöp tenekelerinde yiyecek bulamayan ayılar Uludağ yolu üzerine inerek yemek aramaya başladı. Ayılar yemek bulamayınca yeniden ormana girip gözlerden kayboldu.

Antalya'nın Akseki ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında insanlar sokağa çıkmayınca araç trafiği de azaldı. Karayolunun yakınlarına inen dağ keçileri buradaki otları yiyerek beslendi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Video