İstanbul'da bir kadın, otobüste bacaklarının fotoğrafını çeken erkeği ifşa etti

İstanbul'da bir kadın, İETT otobüsünde bacaklarının fotoğrafını zoomlayarak çeken Seyfettin Sola isimli erkeği ifşa etti. Karakola gittiğini söyleyen kadın, "Hiçbir şey olmayacağını bildiğimden görüntüleri paylaşıyorum" dedi.

İstanbul’da İETT otobüsünde bir kadın, bacaklarının fotoğrafını zoomlayarak çeken Seyfettin Sola isimli erkeği ifşa etti. Kadının yaptığı açıklamada, 14 Temmuz günü saat 12.00 civarında arkadaşlarıyla Kilyos’a giderken bu olayı yaşadığı ifade edildi.

Solcu Gazete isimli sosyal medya hesabı, görüntüleri ve kadının açıklamasını paylaştı. Kadın açıklamasında, polisin karakolda "Fotoğraf yanlışlıkla çekilmiş olabilir ve sicili temiz" dediğini ileri sürdü. Şikâyetçi olduğunu ama hiçbir şey olmayacağını düşündüğünden görüntüleri paylaştığını söyleyen kadın, "Şahsın mimiklerinden bile suçlu olduğu anlaşılıyordu. Her seferinde farklı bir mazeret sundu" ifadelerini kullandı.

Kadının açıklaması şu şekilde:

Seyfettin Sola ismindeki şahıs fotoğrafımı çekti, üstelik zoomlayarak çekmiş. Tam arkasında oturan adamla aralarında bir bağırma çağırma olduğunu gördüm. Adam Seyfettin Sola’nın elinden telefonu almaya çalışıyordu ve sürekli bana bakıyordu. Beni çağırdığında fotoğrafımı çektiğini anladım. Seyfettin Sola’nın telefonunu zorla açtırdık ve fotoğrafları gördüm. Ne diyeceğimi bilemedim. Direkt şoförün yanına gittim ve otobüsü durdurmasını, polis çağıracağımı söyledim. Şoför az ileride karakol olduğunu, oraya çekeceğini söyledi. Durduk ve şahsın kaçmaması için polisleri otobüse çağırdık. Bizi karakola götürdüler. İçeri aldılar, yan odada Seyfettin Sola vardı. Ben içeride ağlarken onun sandviç ve su istediğini duydum. O kadar rahat ve umursamazdı ki… Başına bir şey gelmeyeceğini o da çok iyi biliyordu en az benim kadar. Polisler fotoğrafın yanlışlıkla çekilmiş olabileceğini ve sicilinin temiz olduğunu söyleseler de şahsın mimiklerinden bile suçlu olduğu anlaşılıyordu. Her seferinde farklı bir mazeret sundu. Ben şikâyetçi oldum ama hiçbir işe yaramayacağını çok iyi bildiğim için buradan paylaşıyorum.

Kadın