İstismar görüntüleri tepki çekmişti... Sünnet düğününde dans eden kadınlara gözaltı kararı

İstismar görüntüleri tepki çekmişti... Sünnet düğününde dans eden kadınlara gözaltı kararı

İzmir'in Menderes ilçesinde bir sünnet düğününde, çocukların istismar edildiği görüntülere ilişkin başlatılan soruşturma dosyası hakkında gizlilik kararı

İzmir'in Menderes ilçesinde bir sünnet düğününde, çocukların istismar edildiği görüntülere ilişkin başlatılan soruşturma dosyası hakkında gizlilik kararı verildi. Ayrıca görüntülerde dans eden kadının yanı sıra videoda görünmeyen diğer 2 kadın hakkında da gözaltı kararı verildi.

Menderes'teki bir sokakta yapılan sünnet düğününde, çocukların istismar edildiği dans görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında dün sünnet çocuğunun annesi T.K. ve amcası H.K. gözaltına alındı. Baba F.K.'nin ise şehir dışında olduğu belirtildi. Amca H.K.'nin emniyette verdiği ifadesinde, "Dansözleri ben getirdim. Kötü bir niyetim yoktu, herkese sürpriz yapmak istedim" dediği öğrenildi. Öte yandan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün de müdahil olduğu soruşturma kapsamında, hem görüntülerde dans eden hem de videoda görülmeyen diğer 2 dansöz hakkında, gözaltı kararı verildi. Soruşturmanın sürdüğü belirtildi.