İsveç’te 5G teknolojisi kullanıma sunuldu

İsveç’te 5G teknolojisi kullanıma sunuldu

İsveç'te Telia isimli şirket 5G teknolojisinin kullanıma sunduklarını açıkladı.Telia Genel Müdürü Anders Nilsson, yaptığı açıklamada..

İsveç'te Telia isimli şirket 5G teknolojisinin kullanıma sunduklarını açıkladı.

İsveç'in başkenti Stockholm'de Telia isimli iletişim şirketi 5G teknolojisini kullanıma sunduklarını duyurdu. Telia Genel Müdürü Anders Nilsson, yaptığı açıklamada başkent Stockholm, Göteborg ve Malmö şehirlerinde bulunan 5G baz istasyonlarının aktif hale getirildiğini ifade etti. Nilsson, 5G teknolojisini destekleyen telefonlara sahip olan müşterilerinin bu yeni hizmeti ekstra ücret ödemeden kullanmaya başlayacaklarını açıkladı.

Genel Müdür, şu an da mevcut birçok telefonun 5G teknolojisini desteklemediğini ifade ederken, müşterilerine bu teknolojiyi destekleyen telefonların satışına en kısa sürede başlayacaklarını açıkladı. Nilsson, şirketinin ülkede ilk 4G teknolojisini sunan operatör olduğunu hatırlatırken, ülkede 5G teknolojisini ilk kullanıma sunan yine biz olduk dedi.

5G teknolojisinin şu an kullanımda olan 4G teknolojisine göre 10 kat daha hızlı veri aktarması bekleniyor.

Öte yandan, koronavirüs salgını sebebi ile 5G teknolojisine sahip baz istasyonlarının virüsü yaydığı öne sürülmüş, insanlar baz istasyonlarına saldırarak, ateşe vermişlerdi.

NASA Mars yolculuğu için 8 ay karantinaya girecek gönüllü arıyor!

ANASAYFA

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji