İyi Parti'den hükümete kovid-19 eleştirisi: Bu kafayla giderlerse sağlık sistemimiz çökebilir!

İyi Parti'den hükümete kovid-19 eleştirisi: Bu kafayla giderlerse sağlık sistemimiz çökebilir!

İyi Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray,  Sağlık Bakanlığı’nın yeni tip Koronavirüs'e dair verileri objektif olarak kamuoyuna duyurmadığını iddia etti.

İyi Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray,  "Bu kafayla giderlerse Eylül ve Ekim aylarında olağanüstü bir vaka sayısıyla karşılaşırız, yoğun bakımlar bu vakaları karşılayamazlar ve sağlık sisteminde çöküşle ne yazık ki hastalarımız karşı karşıya kalabilirler." diyerek Sağlık Bakanlığı’nın yeni tip Koronavirüs'e dair verileri objektif olarak kamuoyuna duyurmadığını iddia etti.

Kurban Bayramı'nda çok sayıda vatandaşın tatile gitmesiyle birlikte Türkiye'deki Covid-19 vakalarında artış yaşanacağı endişesi doğmuştu. İyi Partili Aytun Çıray, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya konuya ilişkin uyarıda bulundu.

''YOĞUN BAKIMLAR BU VAKALARI KARŞILAYAMAZ''

Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye'de ilk vakanın görülmeye başladığı tarihten itibaren yapılan bilimsel uyarıları dikkate almadığını ileri süren Çıray, vaka sayılarında 'olağanüstü' bir artış olduğunu söyledi. Bu artışın sonucu olarak da yoğun bakım hastalarında ve entübe hasta sayılarında da artışlar olduğunu ifade eden Çıray, şunları söyledi:

  • "Sağlık Bakanlığı bu sayıları objektif ve şeffaf olarak kamuoyuna duyurmak yerine gizleyerek, sansürleyerek vatandaşımızı tekrar rehavete itmekle kalmıyor, aynı zamanda bilim insanlarının gerçekçi bir değerlendirmeyle kendilerine yardımcı olmasının da önüne geçiyor.
  • "Buradan şimdi Sağlık Bakanı'nı samimi olarak uyarıyorum tekrar; bu kafayla giderlerse Eylül ve Ekim aylarında olağanüstü bir vaka sayısıyla karşılaşırız, yoğun bakımlar bu vakaları karşılayamazlar ve sağlık sisteminde çöküşle ne yazık ki hastalarımız karşı karşıya kalabilirler."

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.