Karar yazarı Akif Beki: Yönetici odalarını gözetleyen parti

Karar yazarı Akif Beki: Yönetici odalarını gözetleyen parti

"Sanki sessizlik yemini edilmiş. Aslı astarı var mıdır, varsa hangi parti bu, yönetici odalarına gizli kamera koyan kim?''

Gazeteci Akif Beki, Türkiye'nin göçmen düşmanı aşırı sağ partisi olmaya oynayan bir partide tuhaf işler döndüğünü belirterek, "Parti yönetiminin istifalarla sarsılmasının arkasında da bu tuhaflıkların yattığı söyleniyor. Güya genel başkan yardımcılarının odalarına, gizli kameralı duvar saatleri asılmış, gözetleniyorlarmış. Bu istihbaratçılık merakı da güven krizine yol açmış. Bazı yöneticilerin, ‘gördüğü lüzum üzerine’ ayrılmaları bundanmış. Gözetlendiklerini fark edip duyulan güvensizlikten rahatsız olmuşlar" diye yazdı.

İddiaları kimsenin ne doğruladığını ne de yalanladığına işaret eden Beki, "Sanki sessizlik yemini edilmiş. Aslı astarı var mıdır, varsa hangi parti bu, yönetici odalarına gizli kamera koyan kim?

Bilgisi, duyumu olanlar açıklarsa hep birlikte aydınlanırız. Kulağı delik, pek çok sırra vakıf, tarife uyan bir parti genel başkanından açıklama gelirse o da kabulüm" diye ifade etti.