Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslendi: Sarayı yurt yapacağım

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslendi: Sarayı yurt yapacağım

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a öğrenci burslarına yönelik açıklamaları ve yurt konusu açıklamaları hakkında eleştirilerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kira ve yurt ücretlerindeki astronomik artış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenci burslarına yönelik “Elinize dizinize dursun ya!” açıklamasına tepki gösterdi.

Erdoğan’a yüklenen CHP lideri, “Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Erdoğan demeç veriyor, yüzünde sevginin zerresi yok. Halkından nefret eden bir figür… Tutamıyor kendisini, günlük 22 Lira’ya karşılık gelecek şekilde, aylık 650 Lira olan bursları ile ilgili öğrencilere “Elinize dizinize dursun ya!” diyor. Kime diyor? Ülkemizin evlatlarına…

 

Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap! Erdoğan, üstelik sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor.

 

Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim! Gençlerden çalınan her şeyi, onlara geri vereceğim. Senin yanlışlarını, israfını telafi edeceğim. Erdoğan, küfür kıyameti bırak; birazcık cesaretin varsa, çık er meydanına. Seçimden ne zamana kadar kaçacaksın ki! Sen de biliyorsun, #GeliyorGelmekteOlan”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika