Kılıçdaroğlu Şero'ya söz verdi: I·ktidara gelince yas¸ mamayı lu¨ks olmaktan c¸ıkaracagˆım

Kılıçdaroğlu Şero'ya söz verdi: I·ktidara gelince yas¸ mamayı lu¨ks olmaktan c¸ıkaracagˆım

Millet İttifakı'nın talibi Kemal Kılıçdaroğlu, 18 yıl ilkin CHP Genel Merkezi'nde doğan ve seneler içinde partinin maskotu haline gelen kedi Şero ile beraber çekilmiş olduğu bir fotoğrafı "Bugu¨n kendisine bir so¨z verdim. I·ktidara erişince yas¸ mamayı lu¨ks olmaktan c¸ıkaracagˆım" ifadesiyle paylaştı.

18 yıl ilkin Ankara'daki CHP Genel Merkez binasının inşaatında doğan kedi Şero, vakit içinde CHP Genel Merkezi'nin maskotu haline geldi. Geçtiğimiz yıl sıhhat durumu kötüleşip hastaneye kaldırılan Şero, uzun süreli tedavinin peşinden sağlığına kavuşup CHP Genel Merkezi'ne geri dönmüştü.

ŞERO İLE BİRLİKTE ÇEKİLDİĞİ FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

Parti görevlilerinin adını 'Kötü kedi Şerafettin' tiplemesinden esinlenerek koydukları Şero ile beraber çekilmiş olduğu bir fotoğrafı paylaşan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu not olarak şu ifadeleri kullandı; "CHP Genel Merkezi'nde emektarımız S¸ero ile bir araya geldik. 2005 yılında du¨nyaya gelen S¸ero'yu halkımız 'sosyal demokrat kedi' olarak tanıdı. Bilirsiniz, kediler mekanı sahiplenir. Ve bir kedinin go¨zu¨nde her s¸ey kediye aittir. Burayı da en c¸ok sahiplenen S¸ero'dur.

"BAZEN TV'DE YANIMIZDA BOY GÖSTERİR, BAZEN TOPLANTIMIZI BÖLER"

Kapılar ona hep ac¸ıktır. Malum kediler kapalı kapıları sevmez. O istedigˆi yere girer c¸ıkar; sonsuz bir gezi o¨zgu¨rlu¨gˆu¨ne haizdir. I·stedigˆi yerde dolas¸ır, istedigˆi yerde dinlenir, istedigˆi yerde uzanır. Canı ne isterse onu yapar. Bazen TV'de yanımızda boy go¨sterir, kimi zaman toplantımızı bo¨ler. Hep de dikkatleri u¨zerine c¸eker.

"ŞERO BİR SİYASET ERBABINA DÖNÜŞTÜ"

Kediler esasen bilge canlılar. S¸ero da artık gel git, bir politika erbabına do¨nu¨s¸tu¨. Bugu¨n de ona son c¸alıs¸malarımızı anlattım. S¸ero'ya bugu¨n bir de so¨z verdim. I·ktidara erişince yas¸ mamayı lu¨ks olmaktan c¸ıkaracagˆım. Yolda birlikte yu¨ru¨du¨klerimizi, herkesi, gencini yas¸lısını kedisini c¸ic¸egˆini bo¨cegˆini yu¨rekten sevecegˆiz. C¸u¨nku¨ s¸efkat erdemdir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.