KILIÇDAROĞLU'NUN OLASI ADAYLIĞI İYİ Parti'li Ağıralioğlu: Ceketimizi koysak da kazanırız kibri kaybettirir

KILIÇDAROĞLU'NUN OLASI ADAYLIĞI İYİ Parti'li Ağıralioğlu: Ceketimizi koysak da kazanırız kibri kaybettirir

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması gerektiğini savunan İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu, CHP Grup Başkanvekili Altay 'kulağı çekilmeli' diye yanıt vermişti. Ağıralioğlu, bu söze tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması gerektiğini savunan İYİ Parti Milletvekili Ağıralioğlu, CHP Grup Başkanvekili Altay’ın “Kemal Kılıçdaroğlu’yla (seçim) döke saça kazanılır” sözlerini hedef alarak "Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız’ kibri kaybettirir! Özen gösterilmezse milletin umudu döke saça kaybedilir.” dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, KARAR TV'nin Orta Dalga programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin "Erdoğan, ısrarla ve inatla aday olarak karşısında en çok Kılıçdaroğlu'nu görmek istiyor. Çünkü Kılıçdaroğlu aday olursa kendisinin kazanacağına inanıyor." ifadelerine yönelik tartışma sürüyor.

Kulağı çekilmeli

Ağıralioğlu'na başka bir televizyon programında konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’dan da söz konusu ifadelerine karşılık sert tepki gelmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e konuyu devreden Altay, “Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker” demişti.

Programda “Biz, Ekrem beyi, Mansur beyi ve Kemal beyi milletin önüne sunan bir anket yapmayız” diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a, “Kim daha çok teveccüh görüyor” sorusu yöneltilmiş, yanıtı şöyle olmuştu:

“Kemal bey. Tayyip Erdoğan karşısında herkesle seçim kazanılır. Kemal Kılıçdaroğlu ile döke saça kazanılır, bu kadar basit.”

Ceketimizi koysak da kazanırız kibri kaybettirir

Altay’ın bu sözlerinin ardından İYİ Partili Ağıralioğlu eleştirilerine bu sefer Twitter’dan devam etti.

“Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz! Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz. Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı. Siyasette, ‘Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız’ kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir.”