Komünist başkandan Ovacık ile dayanışma çağrısı

Komünist başkandan Ovacık ile dayanışma çağrısı

ABC Haber MerkeziDersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) tarafından organize edilen 'Ovacık ile dayanışma' etkinliği 28 Nisan Cumartesi günü Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda yapılacak. “Ovacık’ta yeşeren umudu büyütmek için...

ABC Haber Merkezi

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) tarafından organize edilen 'Ovacık ile dayanışma' etkinliği 28 Nisan Cumartesi günü Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda yapılacak. “Ovacık’ta yeşeren umudu büyütmek için dayanışmaya'' çağrısıyla düzenlenecek olan etkinlikte, Mikail Aslan, Fuat Saka, Rojda, Yılmaz Çelik, Grup Munzur, Nurettin Güleç gibi çok sayıda sanatçı sahne alacak. Gecede Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben, Munzur Vadisi ve Çevresini Koruma Kurulu Temsilcisi, Ovacık-Bağcılar-Gazi Dernekler Organizasyonu adına Ali Ekici de birer konuşma yapacak.

MAÇOĞLU: TÜM DOSTLARI BEKLİYORUZ
Ovacık Belediye Başkanı Maçoğlu sosyal medyadan yaptığı çağrı ile tüm Ovacık dostlarını dayanışma gecesine beklediklerini söyledi. Etkinliğe dair açıklamada bulunan DEDEF yetkilisi Ali Rıza Bilir "Türkiye'nin tek komünist belediyesine sahip Ovacık ile dayanışmak amacıyla düzenlenecek gece ile dayanışmayı büyütmek istediklerini" kaydetti. Bilir, dayanışma etkinliğine binlerce kişinin katılımını beklediklerini söyledi.

faf8b65e-4217-41dd-98ee-972c29ec9fe6.jpg