Kornaya bastığı için vatandaşı öldüresiye döven polis görevden uzaklaştırıldı

Kornaya bastığı için vatandaşı öldüresiye döven polis görevden uzaklaştırıldı

İzmir Valiliği, Buca ilçesinde polis ekiplerinin yurttaşlara şiddet uyguladığı görüntülerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Vatandaşımıza tekme savuran bir polis memurumuz görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

İzmir Valiliği, Buca ilçesinde polis ekiplerinin yurttaşlara şiddet uyguladığı görüntülerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Bir kısım vatandaşımızın polise mukavemet ettiği; bir polisimizi darp ettiği, polisimizin bu vatandaşlara müdahalesi sırasında ise orantısız güç kullanıldığı anlaşılmıştır. Orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, vatandaşımıza tekme savuran bir polis memurumuz da görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

İzmir Valiliği, Buca ilçesinde yaşanan ve polislerin bir vatandaşı darp ettiğine ilişkin görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

"24.11.2021 günü saat 15:30 sıralarında ilimiz Buca ilçesi Şerife Bacı Meslek Lisesi çevresinde öğrencilerimizin güvenliği için denetim ve kontrol yapan polis ekiplerimizin uygulamaları esnasında bir kısım vatandaşımızın polise mukavemet ettiği; bir polisimizi darp ettiği, polisimizin bu vatandaşlara müdahalesi sırasında ise orantısız güç kullanıldığı anlaşılmıştır. Bunun üzerine olaya müdahale eden, orantısız güç kullanan personelimiz hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, vatandaşımıza tekme savuran bir polis memurumuz da soruşturma çerçevesinde görevden uzaklaştırılmıştır."

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde arabasını evinin önüne park etmek isteyen Volkan Karaaslan isimli vatandaş, iddiaya göre yolu kapatan polisleri uyarmak amacıyla kornaya basınca darp edilmişti.

valilik-aciklama-polis-siddeti.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem