Kuruluş Osman’da inanılmaz 3 senaryo hatası! Tarihe ters düştüler, bilen seyirciler büyük tepki gösterdi! Sosyal medya çalkalanıyor… “Yazık…”

Kuruluş Osman izleyenleri, meydana gelen senaryo hatası sebebiyle büyük tepki gösterdi. Normal şartlar altında tarihte farklı gerçekleşen bir olayın, dizide farklı bir şekilde ele alındığını belirten seyirciler...

ATV ekranlarında Çarşamba günlerinin yıldızı olan ve reyting rekorları üzerine rekor kıran Kuruluş Osman dizisinde yaşanan senaryo hatası herkesi şaşkına çevirdi. Dün akşam saatlerinde o sahnenin yayınlanmasından yaklaşık 2 saat sonra çok sayıda kişi bu olayı konuştu.

Ekranların yıldızı olan ve tarihi en iyi şekilde ele aldığına dair yorumlar altına imza atılan; ATV ekranlarının yıldızı Kuruluş Osman’daki senaryo hatası; tarihin yanlış şekilde ele alındığının iddia edilmesine sebep oldu. Bilindiği üzere gerçekte Osman Bey’in ilk eşi, 1281 yılında 21 yaşında evlendiği Ömer Abdulaziz Bey’in kızı Malhun Hatun. Fakat dizide bu olay bu şekilde ele alınmadı! Peki, ne oldu?

5ff61b49c8c37318b80ea6cc.jpeg (800×400)

Kuruluş Osman dizisinde ele alınan Osmanlı’nın kuruluşu ve yaşanan olaylarda aynı zamanda Osman Bey’in hayatı da konu alınıyor. Tarihte ilk evlendiği kişi Malhun Hatun’ken, dizide Bala Hatun olarak gösterildi. Söz konusu senaryo hatası bilen kişileri şaşırtırken, bir diğer hata ise; Malhun Hatun’dan sonra evlendiği Bala Hatun’dan çocuğunun olması. Bu olay gerçekte yaşanırken, dizide yaşanmıyor. İlerleyen bölümlerde bir şey olur mu bilinmez, fakat şuanda böyle bir hatanın varlığı sosyal medya kullanıcılarını epey rahatsız etmiş durumda. Bir diğer senaryo hatası ise...

616x321-seyh-edebali-ve-bala-hatun-tarihte-kimdir-osman-beyin-cocuklari-kimlerdir-iste-hayatlari-1589992976345.jpg (616×321)

Şeyh Edebali ile dizide sonradan tanıştığı gösteriliyor fakat gerçek tarihte Osman Bey’in Şeyh Edebali’yi çocukluğundan beri tanıdığı biliniyor. Ardı ardına gelen söz konusu 3 senaryo hatasıyla ilgili dizi yapımcılarından nasıl bir açıklama geleceği de merak konusu olmuş durumda.

602d7acc79da3e0c74751947.jpg (800×418)

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv