Manavgat yangını hakkında AFAD'dan açıklama

Manavgat yangını hakkında AFAD'dan açıklama

Antalya'nın Manavgat ilçesinde başlayan ve yerleşim yerlerine kadar sıçrayan orman yangınına ilişkin AFAD'dan açıklama geldi.

AFAD'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

28 Temmuz 2021 tarihinde öğle saatlerinde Antalya Manavgat ilçesi Yeniköy mevkiinde ormanlık alanda yangın çıkmıştır. Yangına havadan ve karadan müdahale edilmektedir. Yürütülmekte olan söndürme çalışmalarında 1 uçak, 1 İHA, 19 helikopter, 192 arazöz, 30 iş makinası, 960 personel ve 30 su ikmal aracı görev yapmaktadır. SAKOM’dan alınan bilgiye göre yangından 51 vatandaşımız etkilenmiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından bölgeye 19 ambulans, 6 UMKE ve 1 mobil komuta aracı sevk edilmiştir. Antalya AFAD Müdürlüğü’nden 4 araç ve 14 personel bölgede görevlendirilmiştir. Ayrıca Isparta, Burdur, Konya, Karaman ve Mersin illerinden Antalya Valiliği ile eşgüdüm halinde 19 arazöz ve 3 itfaiye aracı bölgeye sevk edilmiştir. Yangından etkilenebilecek alanlarda bulunan evler tahliye edilmektedir. Yangın nedeniyle birçok ev, iş yeri, ahır, tarım arazisi, sera, araç zarar görmüştür. Tedbir amaçlı toplam 1.300 kişi kapasiteli 2 KYK yurdu ve 4 MEB pansiyonu hazır hale getirilmiştir. Gelişmeler AFAD tarafından takip edilmektedir.

Antalya'daki orman yangını yerleşim yerlerine yaklaştı: Petrol istasyonlarına kadar geldi!Antalya'daki orman yangını yerleşim yerlerine yaklaştı: Petrol istasyonlarına kadar geldi! 

GENEL