Masterchef yarışmacısı gerçekleri ortaya döktü: Zorbalığa uğradım

Masterchef yarışmacısı gerçekleri ortaya döktü: Zorbalığa uğradım

Güzide Mercan, 2019 yılında katıldığı, TV8 ekranlarında yer alan Masterchef Türkiye yarışması ile tanınmıştı.

Güzide Mertcan, kendisi ve eşi hakkında hakaret içerikli sözlerde bulunduğu gerekçesiyle Youtuber Ata Benli hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Ünlü yarışmacının sevenleri ise bu habere çok sevinerek, ona destek olduklarını içeren mesajlar gönderdi.

Masterchef Güzide, hakkında çıkan ‘7 Milyon TL’lik villa’ haberlerinin ardından, Ata Benli, sahibi olduğu sosyal medya kanalından bir video yayınladı. Yayınladığı bu videoda, Güzide Mertcan ve eşi Mustafa Mertcan çiftinin yaşadıkları lüks yaşam ve sahibi oldukları milyonluk villa hakkında çeşitli yorumlarda bulundu.

Ata Benli’nin bu attığı video sonrasında huzuru kaçtığını iddia eden Güzide Mertcan, Benli, hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. İftiraya maruz kaldığını, huzur ve sükunetlerinin bozulduğunu ileri sürdü.

Masterchef’te yarışan Güzide Mertcan, Ata Benli’nin kendisi hakkında rüşvet vererek programda kaldığını, lüks yaşamı sayesinde tanınırlığının arttığını ifade ettiğini ve bunların da gerçek olmadığını dile getirdi. Üç çocuk annesi olan Güzide Mertcan, siber zorbalığa maruz kaldığını, iddiaları atan şahsın sosyal medyadaki tanınırlığı yüzünden kendi onur ve saygınlığının zedelendiğini beyan etti. Bu olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Evi hakkında çıkan tartışmalara açıklık getirmek isteyen Güzide Mertcan, “Biz bu evde 4-4.5 yıldır oturuyoruz. Tapusunu aldığımız ilk günden beri satmaya çalışıyoruz. Belli sebeplerden dolayı satmak istiyorduk ve sattık” dediği sözlerle bu konuya dikkat çekti. 10 yıllık evliliği boyunca 6 kez ev taşıdığını, farklı farklı semtlerde, farklı farklı evlerde yaşadığını ve ev ile arasında pek bağ olmadığını da dile getiren ünlü yarışmacı, Büyükçekmece Alkent mahallesindeki ultra lüks villasının kapılarını, Youtube kanalı üzerinden takipçilerine açmıştı.

Medya