Mehmet Ağar, Sedat Peker konusunda sessizliğini bozdu: İddiaların bir kısmına yanıt verdi!

Mehmet Ağar, Sedat Peker konusunda sessizliğini bozdu: İddiaların bir kısmına yanıt verdi!

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşesine Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Mehmet Ağar'la yaptığı röportajı taşıdı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Mehmet Ağar'ın Bodrum'da Mübariz Mansimov'un sahibi olduğu marinaya 'çöktüğünü' ileri sürmüştü. Bu iddiaya yanıt veren Mehmet Ağar, "Buranın sahibi değil, sadece yöneticisiyim" diyerek iddiaları yalanladı.

Mehmet Ağar, Sedat Peker iddiaları için ne dedi? Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar iddiaların neden bir kısmına yanıt verdi? Sedat Peker'in Mehmet Ağar ve Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar için sözleri ne anlama geliyor?
İşte yanıtlar...

 

"Bizi buradan uzaklaştırınca mafya çökecek"

Bodrum'daki marinanın dünyanın ve Akdeniz'in en önemli marinası olduğunu söyleyen Ağar, "Bizi buradan uzaklaştırmak istiyorlar. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan belli; buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" diye konuştu.

"Buraya prensler, devlet başkanları, milyarderler geliyor"

Ağar, söz konusu marinanın 'döviz makinası' olduğunu öne sürerek, "Buraya gelen yatlarda prensler, devlet başkanları, dünyanın bilinen iş insanları var. Dünyanın sayılı milyarderleri gelip Türkiye'de bir ay kalıyorlar. İngiltere'nin ünlü yat dergisi, en iyi mega yat marinası olarak burayı seçti" ifadelerini kullandı.

"Katar prensi mi, Suudi yetkililer mi kaçakçılık yapacak?"

Marinaya gemi değil, yat geldiğini söyleyen Mehmet Ağar, "Prensler, dünyanın sayılı zenginleri mi uyuşturucu taşıyor? Roman Abramoviç mi, Katar prensi mi, Suudi yetkililer mi kaçakçılık yapacak, uyuşturucu sokacak? Kimin geldiği belli, devletin polisi, sahil güvenliği var" dedi.

"Fethullah Gülen ile Mübariz Mansimov'u Mehmet Ağar tanıştırdı" iddiası

Mehmet Ağar ayrıca Sedat Peker'in Fethullah Gülen iddiasına da yanıt verdi. Mübariz Mansimov ile Fethullah Gülen'i Mehmet Ağar'ın tanıştırdığı iddialarını reddeden Ağar, "Mübariz, Fethullah Gülen'e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen'le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen'e yakınlığı biliniyordu" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika