Mehmet Ağar ve Tolga Ağar hakkında suç duyurusu

Mehmet Ağar ve Tolga Ağar hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Yeldana Kaharman'ın ölümüne ilişkin Mehmet Ağar ile Tolga Ağar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kazakistanlı gazeteci Yeldana Kaharman, 28 Mart 2019 tarihinde Elazığ'daki evinde ölü bulundu. Gazeteci Sedat Sur, o dönem yaptığı haberde işin içinde Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar'ın olduğu ve Yeldana Kaharman'a tecavüz ettikten sonra öldürdüğü iddiasını ortaya attı.

Olaya kısa süre içerisinde yayın yasağı geldi ve kamuoyu 1,5 yıl boyunca Yeldana Kaharman dosyasının akıbetini öğrenemedi.

Sedat Peker'in iddiaları olayı yeniden gündeme getirdi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, geçtiğimiz hafta kendisine yönelik operasyonlar sonrası YouTube üzerinden videolar yayınlamaya başladı. Peker, bu videolarda Mehmet Ağar ve Tolga Ağar ile ilgili birçok iddia ortaya attı, bazı eski iddiaları da gündeme getirdi. Bunlardan biri de Yeldana Kaharman iddiasıydı.

Peker, Tolga Ağar'ın Elazığ'da bir yerel televizyonda çalışan Kaharman'a cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürdü. Peker'in iddiasına göre Kaharman bu olaydan sonra Jandarma'ya giderek Tolga Ağar hakkında şikayetçi oldu. Şikayet sonrası Tolga Ağar'ın Yeldana Kaharman'ı öldürdüğünü öne süren Peker, daha sonra Mehmet Ağar'ın oğlunu oradan helikopterle aldığını söyledi.

Jandarma, Tolga Ağar ve savcılıktan art arda açıklamalar geldi

Bunun üzerine Jandarma Genel Komutanlığı bir açıklamada bulundu. Jandarmadan yapılan açıklamada; Kaharman'ın jandarmaya hiçbir şikayette bulunmadığı söylendi. Jandarmanın bu açıklamasından birkaç saat sonra Tolga Ağar bir açıklama yaptı ve kamuoyu Ağar'ın açıklamasıyla Kaharman dosyasının kapatıldığını 1,5 yıl sonra öğrendi.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı da Tolga Ağar'dan sonra açıklama yaparak adli tıp raporu ve soruşturma sonrasında Yeldana Kaharman'ın intihar ettiğinin belirlendiğini söyledi.

HKP suç duyurusunda bulundu

Bu açıklamalara rağmen kamuoyunda hala Yeldana Kaharman'la ilgili şüpheler sürüyor. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Yeldana Kaharman'ın ölümüne ilişkin suç duyurusunda bulundu. HKP, Mehmet Ağar ve Tolga Ağar hakkında "kasten öldürme", "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" ile "suça yardım" suçlamalarıyla suç duyurusunda bulundu.

HKP'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Elazığ’da yerel televizyon kanalında çalışan, 28 Mart 2019’da oturduğu evde ölü bulun Yeldana Kaharman cinayetiyle ilgili Mehmet Ağar ve Tolga Ağar hakkında kasten öldürme, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme ve suça yardım etme suçlarından suç duyurusunda bulunduk.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem