Mersinli Hande Macit, Alman Veliaht Prens ile evlendi

Mersinli Hande Macit, Alman Veliaht Prens ile evlendi

Mersin Tarsuslu olan Hande Macit, 12 yıl önce eğitim için gittiği Avrupa’da Mecklenburg Veliaht Prensi Georg Alexander ile dünyaevine girdi.

Macit, Almanya'da "düşes" unvanını aldı.

Yıllar önce eğitim için Avrupa'ya giden Mersin Tarsuslu Hande Macit, Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Mecklenburg Dükalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander Mecklenburg ile evlendi.

Sabah gazetesinden Fatih Özyar'ın haberine göre Almanya'nın kuzeyindeki Mecklenburg Dükalığı'nın sarayının bulunduğu Neustrelitz kasabasında yapılan düğüne 200'ü özel davetli ve Avrupa jet sosyetesinden 500 kişi katıldı.

KRAL CHARLES'IN AKRABASI
Mecklenburg Düşesi unvanını alan Hande Macit (29) antika bir düğün aracıyla getirildiği nikah salonuna babası Suphi Macit'in kolunda girdi. Çiftin nikahında İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ölümü nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Düğünden sonra davetlilere yemek verilirken, kasaba halkı da düğüne büyük ilgi gösterdi.

Alman haber ajansı DPA'nın düğünle ilgili verdiği Hande'den "Hollandalı gelin" diye bahsetmesi dikkat çekti. Mersinli Hande'nin Hollanda'nın Rotterdam kentinde eğitim gördüğü biliniyor. Prens Georg Alexander Mecklenburg ile İngiltere Kralı III. Charles ise 7. göbekten akraba.