MHP, yeni Türkeş Vakfı kuracağını açıkladı

MHP, yeni Türkeş Vakfı kuracağını açıkladı

MHP, ‘Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı’ kuracağını açıkladı.

MHP’nin yayınladığı metinde kuruculuğunu Alparslan Türkeş’in öz oğullarının yaptığı Türkeş Vakfı’na da atıfta bulunan MHP, “MHP camiası ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz” dedi.

MHP tarafından yayınlanan metinde şu açıklamalara yer verildi:

“Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı adını taşıyacak olan vakfın kuruluş çalışmaları başlatılmış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır. Vakfın kısa adı TATSAV olacaktır. TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş’i ve onun banisi olduğu Ülkücü Hareketi bundan böyle hiç kimse istismar edemeyecektir.
Bunu yapan ailesi de olsa; Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanılmasına müsaade edilmeyecektir.
Böylece; MHP’nin birlik ve bütünlüğünü bozmayı, Ülkücü Hareketin tarihi misyonunu engellemeyi, camiamızda ikilik çıkarmayı hedef alan entrikaların döndürülmesi çabalarına son verilmiş olacaktır.
Merhum Alparslan Türkeş’in gerçek ailesi, Milliyetçi Hareket Partisi camiası ve Ülkücü Harekettir.
Alparslan Türkeş’in gerçek evlatları onun yolundan hiç ayrılmamış, Milliyetçi Hareket Partisi camiasının mensupları ve Ülkücülerdir.
CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ve Kripto Abla rolünü üstlenmiş Heval Meral’e hizmet eder hale gelen mevcut vakfı, hiçbir Ülkücü kabullenemez.
Mansur Yavaş vasıtasıyla CHP’nin siyaset değirmenine su taşıyan ve İYİ Parti Müdiresi Meral Akşener’in kirli emellerine alet olan bir vakıf istemiyoruz.
Milliyetçi Hareket Partisi camiası ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

İlgili haberlerin linki aşağıda

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika