MHP'li İzzet Ulvi Yönter'den dikkat çeken Esad'la görüşme açıklaması

MHP'li İzzet Ulvi Yönter'den dikkat çeken Esad'la görüşme açıklaması

“Siyasette küslük olmaz”

Yönter, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’la görüşmeye ilişkin olarak “Bölgesel şartlar bizi Esad’la görüşmeye adeta itiyor ve zorunlu kılıyor” açıklamasını yaptı.

Yönter, Esad’la görüşülürse Türkiye’de bulunan Suriyeli sığınmacıların artık ülkelerine dönmelerinin önünde engel kalmayacağını da belirtti.

MHP’li Yönter, bir televizyon programında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Devlet Başkanı Esad’la görüşmesine ilişkin, “Siyasette küslük olmaz” açıklamalarına ilişkin konuştu.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını anımsatan Yönter, “Yakın zamanda bir görüşme bekliyor musunuz” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Bölgesel şartlar, bölgesel ve uluslararası dinamik karakterli yeni gelişmeler, komşuluk hukuku, asırlara dayanan birlik ve beraberlik, inanç temelli bağlar bizi Esad’la görüşmeye adeta itiyor ve zorunlu kılıyor. Çözemeyeceğimiz, paylaşamayacağımız herhangi bir sorun yok. Esad’la görüşmenin iki temel katkısı olacaktır. Birincisi terörle mücadelede müessir bir blok oluşacaktır. İkincisi ise Türkiye’de bulunan Suriyeli sığınmacıların artık ülkelerine dönmelerinin önünde hiçbir engel kalmayacaktır.”

Etiketler :