Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk çubuğu implantları 40 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır ve iktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler için uzun vadeli bir tedavi seçeneğidir.

Penis implantı son derece etkili ve yüksek derecede güvenilir kabul edilir. Dünya genelinde yaklaşık 600.000 erkeğin aktif ve tatmin edici bir cinsel hayata dönmesine yardımcı olmuştur. Mutluluk çubuğu cihazı tamamen vücuda penis içine yerleştirilir. Seks yeteneğini geri kazandıracak gizli ereksiyon desteği sağlar. Hastalar % 98 oranında penis implantı yaptırdıkları için memnun olduklarını ifade ederler.

Mutluluk Çubuğu Çalışma Prensibi

Üç parçalı bir mutluluk çubuğu implantı, peniste tamamen gizlenmiş bir çift sıvı dolu silindirden, skrotumda küçük bir pompadan ve alt karın bölgesinde bir tuz deposundan oluşur. Geniş bir uzunluk aralığı, hastalar için kişiselleştirilmiş bir uyum sunar. Skrotumdaki pompaya basmak ve serbest bırakmak, sıvıyı rezervuardan silindirlere pompalayan bir cihazı etkinleştirir. Silindirler daha sonra çevresi (bazı varyasyonlarda) ve uzunluk olarak genişleyerek, şişmeyi sertleştiren doğal ereksiyonu taklit eder.

Enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler mutluluk çubuğu yüzeyine yerleştirilebilir. Kilit değerinin otomatik şişmeyi azaltması amaçlanmıştır. Tek dokunuşla pompa üzerindeki düğmeye basarak cihazdaki havayı boşaltın. Bundan sonra penis yumuşak, sarkık ve doğal hale gelir. Yarı sert veya esnek cihazlar olarak bilinen başka penis implantları da vardır. Her penis implantı tipinin kendine özgü özellikleri ve faydaları vardır. Bu nedenle sizin için en uygun olanı seçmek çok kişisel bir karardır.

Mutluluk Çubuğu Operasyonundan Sonra

Mutluluk çubuğu implantından sonra muhtemelen ağrı kesici ilaç almanız gerekecektir. Hafif ağrı birkaç hafta sürebilir. Ayrıca enfeksiyonu önlemek için bir hafta antibiyotik almanız gerekebilir. Doktorunuz, iyileşme sürecinde aşağı doğru kıvrılmasını önlemek için penisi alt karın bölgesinde tutmanızı ve göbeğe doğru işaret etmenizi önerebilir.

Doktorunuz normal aktivitelere ne zaman döneceğiniz konusunda özel talimatlar verecektir. Çoğu erkek, ameliyattan yaklaşık dört ile altı hafta sonra yoğun fiziksel ve cinsel aktiviteye geri dönebilir. Yaklaşık iki hafta sonra dikişlerinizi almak için büyük olasılıkla doktorunuza geri dönmeniz gerekecektir. Bu noktada, doktorunuz şişirilebilir mutluluk çubuğu implantlarını günde iki kez tamamen şişirip söndürmenizi tavsiye edebilir, böylece bunları uygulayabilir ve silindirlerin etrafındaki alanı gerebilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu İyileşme Süreci

Her hastanın deneyimi farklıdır ve ne bekleyeceğiniz konusunda üroloğunuzla konuşmalısınız. Ameliyat yerinde ağrı ve sızı olabilir. Hafif aktivitelerle normal günlük rutininize dönmeniz genellikle birkaç gün sürer. Mutluluk çubuğu kullanmadan önce iyileşmeyi tamamlama süresi genellikle yaklaşık 6 haftadır. Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.