'Nuriye Semih yaşasın' pankartında karar

'Nuriye Semih yaşasın' pankartında karar

Beşiktaş ve Konyaspor arasında geçtiğimiz yıl 6 Ağustos'ta oynanan Süper Kupa finali maçında siyah-beyazlı taraftarlar, işlerine dönmek için açlık grevine giden akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için ''Nuriye...

Beşiktaş ve Konyaspor arasında geçtiğimiz yıl 6 Ağustos'ta oynanan Süper Kupa finali maçında siyah-beyazlı taraftarlar, işlerine dönmek için açlık grevine giden akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için ''Nuriye Semih yaşasın’ yazılı bir pankart açmıştı. Samsun Savcılığı taraftarlar hakkında “terör örgütü propagandası'' yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlatarak pankart açan taraftarları gözaltına almıştı. Taraftarlardan 11’i kısa bir süre tutuklu kalmış daha sonra serbest bırakılmıştı.

15 KİŞİ BERAAT ETTİ
Artı Gerçek'ten Rıfat Doğan'ın haberine göre, statta ''Nuriye Semih yaşasın’ pankartı açtıkları için 16 taraftar hakkında “terör örgütü propagandası'' yaptıkları iddiasıyla dava açıldı.Samsun 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlayan 16 taraftardan 15’i suçun unsuru oluşmadığı gerekçesiyle beraat ederken, duruşmaya katılamadığı için savunması alınamayan 1 taraftarın dosyası ise ayrıldı.