Özgür Akman ve Didem Karakaya hastaneye kaldırıldı

Özgür Akman ve Didem Karakaya hastaneye kaldırıldı

Adil yargılanma ve cezaevi koşullarının düzeltilmesi talebiyle 19 Şubat'ta ölüm orucuna başlayan Özgür Karakaya ve Didem Akman Şakran Kapalı..

Adil yargılanma ve cezaevi koşullarının düzeltilmesi talebiyle 19 Şubat'ta ölüm orucuna başlayan Özgür Karakaya ve Didem Akman Şakran Kapalı Cezaevi’nde bulunan kampüs hastanesine kaldırıldı.

İzmir’de Adil Yargılanma ve cezaevi koşullarının düzeltilmesi talebiyle ilişkin 19 Şubat’ta tutuklu bulundukları Şakran Cezaevi’nde ölüm orucuna başlayan Özgür Karakaya ve Didem Akman cezaevi içinde bulunan kampüs hastanesine kaldırıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Şube Sekreteri avukat Erdoğan Akdoğdu, Şakran Kapalı Cezaevine Akman ve Karakaya’yı görmek için gitti. Akdoğdu, Akman ve Karakaya’nın kampüs hastanesine kaldırıldığı için görüşemediğini belirtti. Karakaya’nın kaldığı koğuşta bulunan 7 tutukluya müdahale edildiğini dile getiren Akdoğdu, şunları söyledi: “Şuan Karakaya ve Akman’ın yanında uzman doktorlar var. Muhtemelen müdahale edilebilir. Biz yarın ilk fırsatta tekrar yanlarına gideceğiz.”

Son Dakika Haberleri