Pakistan’da tren yandı! Çok sayıda ölü var!

Pakistan’da tren yandı! Çok sayıda ölü var!

Pakistan'da seyir halindeki trende patlama meydana geldi. Rahim Yar Han Emniyet Müdürü Amir Taimur patlamada 65 kişinin hayatını kaybettiğini...

Pakistan'da seyir halindeki trende patlama meydana geldi. Rahim Yar Han Emniyet Müdürü Amir Taimur patlamada 65 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken BBC Türkçe ise ölü sayısının 73 olduğunu duyurdu.

AA'nın haberine göre, Pakistan Demiryolları Bakanı Şeyh Raşid Ahmed yaptığı açıklamada, ülkenin güneyindeki Karaçi'den kuzeyindeki Ravalpindi'ye giden Tezgram ekspresinde, Rahim Yar Han kentinin Liyakatpur ilçesi yakınlarında bir patlamanın ardından yangın çıktığını bildirdi. Ahmed, patlamaya yolcuların yanlarında taşıdıkları, kahvaltı hazırlamak için kullandıkları, "kamp ocağı" olarak bilinen iki küçük tüpün neden olduğunu belirterek, trendekilerdeki yolculardan bazılarının patlama sonrasında ve yangın sırasında panikle trenden atladıkları için hayatını kaybettiğini belirtti.

3 VAGON KÜL OLDU

Pakistan Demiryolları Bakanı Raşid, yaptığı açıklamada yangının 3 vagonu tamamen yok ettiğini söyleyerek, "İki tüp patlamış. Yemek yaparken yağ kızdırıyorlarmış, alev almış" dedi.

Videolarda alevlerin vagonları sardığı görülüyor.

Öte yandan kurtarma ve tedavi çalışmalarına destek için Pakistan ordusu da doktorlarını patlamanın olduğu bölgeye ve çevredeki hastanelere gönderildi.

'ÖLENLERDEN YALNIZCA 18 KİŞİNİN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ'

Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan Rahim Yar Han Vilayeti Sağlık Bakanı Dr. Yasmin Raşid ise yalnızca 18 cesedin kimliğinin tespit edilebilecek halde olduğunu söyledi.

Yaralılar helikopterlerle çevredeki hastanelere kaldırıldı.