Palmira’da orak-çekiçli kızılbayrak taşıyan askerler

Palmira’da orak-çekiçli kızılbayrak taşıyan askerler

Suriye’de Humus vilayetine bağlı Palmira’da IŞİD’i bölgeden temizleyen Suriye ordusu askeri birimleri arasında üzerinde Arapça “3. Gönüllü Saldırı Taburu'' yazılı orak-çekiçli kızıl bayrak taşıyan birimler görüntülendi.İki...

Suriye’de Humus vilayetine bağlı Palmira’da IŞİD’i bölgeden temizleyen Suriye ordusu askeri birimleri arasında üzerinde Arapça “3. Gönüllü Saldırı Taburu'' yazılı orak-çekiçli kızıl bayrak taşıyan birimler görüntülendi.

İki hafta önce, Suriye ordusu ve müttefikleri Palmira yolunda ilerlerken yayınlanan başka görüntülerde ise üzerinde Rusça “1. Gönüllü Saldırı Taburu'' yazılı bir başka askeri birime ait fotoğraflar servis edilmişti.

Söz konusu birliklerin bağlantılı olmasından yola çıkılarak Suriye’de en az 3 adet gönüllü komünist saldırı birliği olabileceği belirtiliyor.

Suriye’de savaş sonucunda yaşanan askeri kayıplar, Suriye devleti ile müttefiki Rusya’yı yeni askeri kaynaklar ve birimler oluşturmaya itti.

Buna bağlı olarak Rus askeri güçlerince desteklenen ve eğitim alan Çöl Şahinleri Tugayı, 4. ve 5. Kolordular gibi asimetrik savaş taktiklerinde eğitim alan özel birlikler geliştirilip sahaya sürüldü.

Suriye ordusuna yakın kaynakların paylaştığı görseller şu şekilde:

orak1.pngorak2.jpg

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya