Prof. Dr. Ahmet Saltık’tan önemli çağrı: Önümüzde iki gün var acil harekete geçin

Prof. Dr. Ahmet Saltık, Türkiye’de yapılan test sayılarının yetersizliğini değerlendirerek önümüzdeki haftasonu herkesin evde kalması ve yapılabilindiği

Prof. Dr. Ahmet Saltık, Türkiye’de yapılan test sayılarının yetersizliğini değerlendirerek önümüzdeki haftasonu herkesin evde kalması ve yapılabilindiği kadar çok test yapılması gerektiğini söyledi.

Kulis’te İsmail Dükel ve konuğu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık, Türkiye’de yapılan test sayılarının yetersizliğini değerlendirerek önümüzdeki haftasonu herkesin evde kalması ve yapılabilindiği kadar çok test yapılması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günler Prof. Dr. Ahmet Saltık Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uyulmadığını iddia eden iddia ederek kamuoyunu dikkatini çekmişti.c

Ne olmuştu?

Saltık, Bilim Kurulu’nu istifaya çağırdı. Sosyal medyada ülke içerisinde bu istifa talebiyle iç karışıklık ve kaos mu çıkarmak istiyor yorumları yapıldı. ‘Kendisi siyasetçi mi yoksa doktor mu?’ diyenler de oldu" şeklinde aktarıldı.

Prof. Dr. Ahmet Saltık, 6 Nisan'da Birkan Bulut'a verdiği demeçte, "İktidar rasyonel (akılcı), bilimsel tavsiyeleri keyfi biçimde uygulamaz ya da kısmen uygularsa; ödeyeceğimiz bedel daha çok ölüm - daha çok hastalık ve ekonominin çökmesi olacaktır ve Bilim Kurulundaki arkadaşlarımız buna itiraz etmelidir. Meslektaşlarımızın böylesi bir durumda 'Bu sorumluluğa ortak olmayacağız’ diyerek istifa etmesi gerekir” değerlendirmesinde bulunmuştu. (Ankara/EVRENSEL)

Önceki ve Sonraki Haberler
Video