PUBG yasaklandı! İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

PUBG yasaklandı! İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Şu aralar en çok oynanan online oyunlar sıralamasında, zirvede yer alan isimlerden birisi de PUBG. Mobil platformlar da dahil olmak üzere PC,

Şu aralar en çok oynanan online oyunlar sıralamasında, zirvede yer alan isimlerden birisi de PUBG . Mobil platformlar da dahil olmak üzere PC, PS4, Xbox One ve Switch’te oyun severlerin karşısına çıkan yapım, battle royale tarzındaki oynanışıyla fark yaratmıştı.

Özellikle mobil platformlar için yayınlandıktan sonra hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine erişen yapım hakkında, geçtiğimiz gün önemli bir karar verildi. Nepal Şuç Birimi tarafından yapılan araştırma sonrası PUBG yasaklandı.

Peki ama neden? Nepal Suç Birimi bu oyunu neden yasakladı?

pubg

Birim, geçtiğimiz çarşamba günü ülkede bulunan bölge mahkemelerinden birisine kamu yararı davası açmıştı. Açılan bu dava akabinde oyuna her türlü platformdan erişim engellenmişti.

Birimin başında bulunan Dhiraj Pratap Singh konu hakkında yaptığı açıklamada, okullardan, okul idarelerinden ve ailelerden bu oyunla ilgili pek çok şikayet aldık. Şikayetler doğrultusunda psikiyatristler ile görüşme yaptık ve bu kararı aldık. Karar sonrası PUBG yasaklandı dedi.

Elbette bu yasağın şimdilik yalnızca Nepal’de geçerli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Fakat PUBG’nin özellikle okul çağındaki çocuklar üzerinde olumsuz etkilere yol açabileceğini inkar edemeyiz. Oyunda her ne kadar yaş sınırlaması bulunsa da bu yaş sınırlamasını umursayan pek kimse yok. Yakında benzer haberler başka ülkelerde de alınabilir.

Acer Nitro 5 gaming laptop inceleme (AN515-42)

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji