Sabah yazarı Melih Altınok: "Yok mu hekim olmak için yanıp tutuşan bu kızı okutacak tıp fakültesi" diye sorduğum için şeytan niyetine beni taşlıyorlar

Sabah yazarı Melih Altınok: "Yok mu hekim olmak için yanıp tutuşan bu kızı okutacak tıp fakültesi" diye sorduğum için şeytan niyetine beni taşlıyorlar

Sabah yazarı Melih Altınok, dünkü yazısında Tekirdağ'da yakalanan sahte doktor Ayşe Özkiraz hakkında "Yok mu hekim olmak için yanıp tutuşan bu kızı burslu okutacak bir tıp fakültesi?" demişti.

Altınok, bu yazısının ardından gelen eleştirilere tepki göstererek, "Linç dalgası öylesine güçlü ki, dün de TV programlarında, Youtube yayınlarında, gazetelerde, sözlüklerde, "Yok mu hekim olmak için yanıp tutuşan bu kızı burslu okutacak bir tıp fakültesi?" diye sorduğum yazımdan ötürü şeytan niyetine beni taşlıyorlardı. Sürüye uyup, şu an gözaltında muhtemelen başına ne geldiğini bile anlayamadan oturan bir ergenin üzerine kendileriyle birlikte yüklenmemem çok gariplerine gitmiş" ifadelerini kullandı.

Altınok, "Son sınavımızda olduğu gibi, her gün toplumun içinden tökezleyen birinin seçilip kamuoyu önünde kurban edilmesi, açıkça bir kolektif delilik halidir. Fark etmiyor musunuz? Sanki, kovboy filmlerinde barda oturup darağacı kurulması için can atan, kadeh kaldıran, tezahürat yapan karakterleri seyrediyoruz. Öyle ya daha ne olsun isteniyor? Genç bir kız boynunda ömrü boyunca çıkmayacak "en yalancı" yaftasıyla içeride. Sesini bile duymadık, hikâyesini dinlemedik lakin daha şimdiden hakkında verilmedik infaz hükmü kalmadı" diye ifade etti.

Etiketler :