Sabah'ın okur temsilcisi kendi muhabirini ifşa etti

Sabah'ın okur temsilcisi kendi muhabirini ifşa etti

AKP yandaşı Sabah gazetesinin Okur Temsilcisi İbrahim Altay, basın bildirilerine imza atılmasına tepki gösterip, bunları ifşa edeceğini açıkladığını belirtirken, ilk ismi köşesinden duyurdu. "Daha önce birkaç kez uyardım. Dedim...

AKP yandaşı Sabah gazetesinin Okur Temsilcisi İbrahim Altay, basın bildirilerine imza atılmasına tepki gösterip, bunları ifşa edeceğini açıkladığını belirtirken, ilk ismi köşesinden duyurdu. "Daha önce birkaç kez uyardım. Dedim ki: PR ajanslarından, reklamcılardan ya da kurumsal iletişimcilerden gelen metinlere haber muamelesi yapmayın ifadelerini kullanan Altay, "Bu metinlere kendi imzanızı atıp haber size aitmiş gibi yayımlamayın. Böyle yapanları ifşa edeceğimi de söyledim" dedi.

Altay, yazısında şunları söyledi:

"Başlayalım:
1 Mart 2017 Çarşamba günü Sabah gazetesinin 6. sayfasında yer alan Gül Kireklo imzalı Oyunculuğu Bıraktı, Obezite Savaşçısı Oldu haberi işte tam da böyle bir haber. Ameliyat olduktan sonra 72 kilo veren bir oyuncunun, ameliyatını yapan doktorla çalışmaya başlaması ve kendini obezite ile mücadeleye adaması anlatılıyor.

Elimde bu obezite ve metabolik cerrahi merkezinden gelen e-posta var. Gül Kireklo'nun haberi bu e-postanın bazı bölümlerinin birazcık değiştirilmesinden, daha doğrusu özetlenmesinden oluşuyor.

Muhabirimiz kendisine gelen metni kısaltıp imzasını atmış ve bunu da haber diye yayımlamış. Doğru olmamış."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.