Saç Simülasyonu Nedir? Uzm. Osman Yaman Anlatıyor!

Saç Simülasyonu Nedir? Uzm. Osman Yaman Anlatıyor!

Görünüşümüzün tamamlayıcısı konumundaki saçlarımız gün geçtikçe çevresel faktörler başta olmak üzere birçok nedene bağlı olarak yıpranıyor, dökülüyor ve akabinde saç derimizde bizi rahatsız edecek düzeyde kellikler veya seyreklikler meydana gelebiliyor.

Görünüşümüzün tamamlayıcısı konumundaki saçlarımız gün geçtikçe çevresel faktörler başta olmak üzere birçok nedene bağlı olarak yıpranıyor, dökülüyor ve akabinde saç derimizde bizi rahatsız edecek düzeyde kellikler veya seyreklikler meydana gelebiliyor. Bu nedenlere bağlı olarak saç ekimi işlemleri her geçen gün artmakla birlikte saç ekimine ihtiyaç duyacak kadar saç kaybı yaşamayan veya saç ekimi ile yeterince gür görünüme ulaşamayan kişiler, saç simülasyonuna başvuruyor.

 

 

“Saç simülasyonu işlemi saç ekimi gibi cerrahi bir işlem değildir”

 

Türkiye’de saç simülasyonu denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Osman YAMAN, saç simülasyonunun yüz güldüren sonuçlar alınarak yüksek hasta memnuniyeti sağlanan bir kamuflaj işlemi olduğundan bahsediyor. Saç ekimi gibi cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle oldukça güvenilir ve konforlu olduğunun altını çizen Osman YAMAN, doğru ekipman ve kişiye özel planlama ile saç simülasyonu sayesinde daha gür görünümlü saçlar elde edilebileceğini söylüyor.

 

Saç simülasyonu işlemi nedir?

 

Bir çeşit kamuflaj işlemi olan saç simülasyonu işleminde amaç; saçlarında seyrelmeler yaşayan ve saç ekimi ile istediği sonucu tam olarak elde edemeyen kişilerin daha gür görünümlü saç görünüme kavuşmasıdır. 18 yaş üstü her kadın ve erkek bu işlemi yaptırabilir. İşleme özel boyalar kullanıldığı için saç simülasyonu işlemi neredeyse risksiz bir işlemdir. Ortalama 3 ila 5 yıl arasında kalıcılığı bulunmaktadır. Saç simülasyonu işleminin kalıcılığı kişinin yaşam tarzına, alışkanlıklarına ve saçlarına yaptığı bakımlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre zarfı sonunda saç derisine uygulanan saç simülasyonunun yapıldığı boyalar, vücuttan kendi kendine atılır. Saç simülasyonu işleminde kullanılan boyalar ilerleyen dönemlerde renk değiştirmez dolayısıyla işlemin kalıcılık süresi boyunca görünüm aynı kalitede korunur.

 

Scalp micropigmentation birinci kalite ürünlerle yapılması gerektiğinin önemini vurgulayan Osman YAMAN, ürün seçimi doğru ve kaliteli şekilde yapılmadığında bu işlemin hayal kırıklığı ile sonuçlanabileceğini söylemektedir. Bu nedenle saç simülasyonu yaptırmak isteyenlerin işlem merkezlerini seçerken ince eleyip sık dokumasının önemli olduğunu söyleyen Osman YAMAN,  güvenilir ve konforlu bir işlem olan saç simülasyonu işleminin yanlış ellerde can sıkıcı bir işleme dönüşebileceğini söylemektedir.

 

Saç simülasyonu yaptırmak isteyenlerin zaman zaman bazı çekinceleri olabildiğini söyleyen Osman YAMAN, saç simülasyonu yaptırmadan önce ilgili adayların doğru şekilde bilgilendirilmeleri gerektiğini vurgulamaktadır. İstanbul’da yer alan merkezinde on yılı aşan tecrübesiyle binlerce hastaya hizmet veren Osman YAMAN, saç simülasyonu yaptırmak isteyenlerin şu hususları bilmesi gerektiğini söylemektedir.

 

“Saç simülasyonu işlemi bir dövme işlemi değildir. Dolayısıyla ömürlük bir kalıcılığı yoktur. Kişilerin saç bakım ritüellerine ve yaşam tarzlarına bağlı olarak 3 ila 5 yıllık süreçte kalıcılığı bulunan bir işlemdir. Bu süre zarfı sonunda simülasyon işlemi sırasında uygulanan boya kendiliğinden vücuttan atılmaya başlayacaktır. Bununla birlikte saç simülasyonunda kullanılan özel boyalar bitki özlüdür dolayısıyla olası bir alerjik reaksiyonu minimalize eder. Tabii yine de çok hassas ciltler için küçük de olsa bir risk olduğu unutulmamalıdır. Saç simülasyonu işleminde cilt altına uygulanan özel simülasyon boyası cilt altında herhangi bir şekilde dağılma göstermez. Dolayısıyla oldukça güvenilir ve konforlu bir işlemdir. Saç simülasyonu işleminde uygulanan özel boyalar cilt yüzeyinde kaldığı için saç köklerine herhangi bir zarar vermez. Bu nedenle saç simülasyonu yaptırmak saçların dökülmesine yol açar gibi bir inanış yanlıştır. Yine aynı şekilde, saç simülasyonunda kullanılan boyalar cilt yüzeyinde kaldığı için abdest alınmasında sakınca yoktur. Abdest geçirir.”

 

Saç simülasyonu işleminin ciddi bir tecrübe ve uzmanlık gerektirdiğini söyleyen Osman YAMAN, bu işlemi yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer hususun da uygulamada kullanılacak ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığıdır. Bu nedenle gerek ürün gerekse hizmet kalitesini göz önünde bulundurarak merdiven altı dediğimiz merkezlerden uzak durulması hem hastaların beklentilerinin doğru şekilde karşılanması hem de olası sağlık problemlerinin önüne geçilmesi  bakımından oldukça önem arz etmektedir.

 

Saç simülasyonu işlemi ağrılı, acılı bir yöntem midir?

 

Saç simülasyonu işlemi mikro iğneleme yöntemi ile yapılan bir işlemdir. Bu uygulamada kullanılan özel başlıklı iğneler oldukça ince ve küçüktür. Dolayısıyla bu işlem yapılırken saç derisinde herhangi bir kanama ve yaralanma akabinde de kabuklanma meydana gelmez. Oldukça güvenilir ve konforlu bir işlem olan saç simülasyonu işlemi, doğru kişiler yapıldığında maksimum konforla tamamlanan etkin bir işlemdir.

Bununla birlikte tek kullanımlık steril iğnelerle yapıldığı için herhangi bir enfeksiyon riski bulunmayan saç simülasyonu işlemi için Osman YAMAN, “İşleme özel üretilen cihazlarla yapıldığı için saç simülasyonu uygulamasında pigmentler doğru ve dengeli şekilde dağıtılır. İstenilen renk ve yoğunluk doğru şekilde sağlanır.” demektedir.

 

İster daha önceden saç ekimi yaptırmış olan isterseniz saç ekimi yaptırmadan direkt saç simülasyonu işlemine başvurmuş olun, her iki durumda da detaylı bir konsültasyon muayenesi sonrasında saç simülasyonu işleminize uygunluğunuz tetkik edilmekte ve akabinde işleminiz başarıyla gerçekleştirilmektedir.

 

Saç simülasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için websitemi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam