Şahin Ciner | Uzun sokağa çıkma yasağı neden uygulanamaz?

Şahin Ciner | Uzun sokağa çıkma yasağı neden uygulanamaz?

Pandemi’de uzun sokağa çıkma yasakları kesin çözümdür. Uygulandığı dönemde pandemi’ye konu salgının özelliğine göre virus’un bulaşma günü aşılırsa,

ABC Kritik - Şahin Ciner

Pandemi’de uzun sokağa çıkma yasakları kesin çözümdür. Uygulandığı dönemde pandemi’ye konu salgının özelliğine göre virus’un bulaşma günü aşılırsa, belirti günlerinde enfekte olanlar netleşir ve sağlık sisteminde müdahale edilir. Salgının başlangıcında visus’un yaygın olduğu bölgelere insanların topluca gönderilmesine izin verilmişse, ortaya çıkacak bulaşan sayısı sağlık sistemini çökerteceği için UYGULANAMAZ.

Uzun sokağa çıkma yasağı, Afet kurallarını devreye sokacağı için, her türlü ekonomik kayıp “devlet babayı” ilgilendireceği için UYGULANAMAZ. Hazine’nin tamtakır olduğu bir dönemde, enflasyon-faiz inat politikası ile çömüş bir ekonomide inadım inat dayatması, enflasyonun gerçek yüzünü açığa çıkaracağı için ekonomik kayıpların karşılanması sorumluluğundan kaçınılır.

Uzun sokağa çıkma yasaklarında ibadet yerlerine de ulaşılamayacağı için, inançlı insanları bir araya toplayarak yalanları pompalamak imkansız hale gelecektir. İnsanları kandırmakta yıllardır başarı ile kullanılan bu avantaj kaybedileceği için UYGULANAMAZ. İnsanların “ibadetin evlerinde yapıldığında gösterişten uzak ve daha anlamlı olduğunu” anlamalarının önüne geçilmiş olur.

Uzun sokağa çıkma yasaklarında, 20 gün civarında evde kalmak zorunda olanlar, bildik medya alışkanlıklarını sürdürürken kumanda kazası ile GERÇEK HABERLERİ VEREN TV KANALLARI ile tanışırlar. Türkiye’nin yandaş kanalların pompaladığı yalanlarla uçmadığını, çakıldığını görürler. Hastanelere, köprülere, otoyollara ödenen 1 yıllık kira ile zaten yapılabileceğini görürler. Yeni havaalanının stratejik ve coğrafik olarak yanlış olduğunu, hava koşullarına bağlı olarak çoğu günler çalışamayacağını görürler. Kanal İstanbul’un gereksiz olduğu tartışmaların gerçek yüzünü yansıtan TV kanallarına gözleri takılırsa uyanırlar. Sakız’la oruç arasındaki ilişkiyi anlatan sahtekarlar yerine, islam’ın barış ve adalete dayanan bir inanç olduğunu anlatan programlarla tanışırlar. Cumhur ittifakı dedikleri içinde bulunduklarını sandıkları AKP-MHP ortaklığının ülkeyi getirdiği durumu fark ederler. Özgürlüklerin yok edildiğini, sıranın kendilerine gelmek üzere olduğunu hissederler.

Sonuçta, bu gelişmelerle sorgulamaya başlarlar. İçlerindeki vicdan duygusu ile tanışırlar. Belediyelerin yardım için çırpınışlarında AKP’nin engellemesini tartışırlar. Uzun sokağa çıkma yasaklarında evde kalmak zorunda olanlar TV kanallarını dolaşırken muhalif kanalları tercih etmeye başlarlar. Bir de kazara SADECE GERÇEKLERİ sunan kanallarla tanışır ve bu ucube sistemin sonuçlarını, yolsuzlukları görerek SORGULAMAYA başlarlarsa uzun sokağa çıkma yasağı sadece pandemi’yi değil zaten eriyen AKP’yi de tamamen bitirir. İşte bu yüzden uzun sokağa çıkma yasakları UYGULANAMAZ.

ABC Kritik