Salgından en çok onlar etkilendi

Salgından en çok onlar etkilendi

Salgının etkilediği sektörlerden bir tanesi de temizlik sektörü oldu. Bulaş riski nedeniyle evlere çağrılmayan temizlik işçileri geçim sıkıntısı çekmeye devam ederken G.D. "Çalıştığım ailelerin 'Hadi artık gel' diyecekleri günü bekliyorum" dedi.

Geçen senenin mart ayında ülkemizde  tespit edilen ve hızlıca yayılan yeni tip koronavirüs  salgını birçok sektörü olumsuz yönde etkiledi.

Salgının doğrudan etkilediği sektörlerden biri de temizlik oldu. Hürriyet'te yer alan habere göre, dünyayı etkisi altına alan pandemi, tüm meslek kollarında çalışanların hayatını derinden etkiledi. Temizlik işçileri de salgından en çok etkilenen ve bulaş riski yüksek olan meslek gruplarından biri. Temizlik işçisi G.D. de yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yaşadığı işsizliği anlattı.

" 'HADİ ARTIK GEL' DİYECEKLERİ GÜNÜ BEKLİYORUM"

Salgın nedeniyle hayatının dibe vurduğunu söyleyen G.D., salgından önce haftanın 4-5 günü çalıştığını ifade etti. G.D., "Bazı haftalar 7 gün çalıştığım bile oluyordu. 2 çocuğumun ve kendimin her ihtiyacını karşılayabiliyordum." dedi. Salgın ile birlikte insanların evine kimseyi sokmak istemediğini ifade eden G.D., "Önce geçici bir süre olduğu için idare ederim dedim ama süreç bu zamana kadar uzadı. Herhangi bir sosyal güvencem olmadığı için çok zorluk yaşıyorum." şeklinde konuştu. Çalıştığı ailelerin "Hadi artık gel" diyecekleri günü beklediğini belirten G.D. sözlerini şöyle tamamladı: "Şimdilerde bazı apartmanların merdivenlerini yıkayarak en azından yiyecek paramızı çıkarıyorum, "Buna da şükür" diyorum" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık