Samsung güncellemeleri ile gözleri üstüne çekecek

Samsung güncellemeleri ile gözleri üstüne çekecek

Samsung Galaxy S21 güncellemeleri ile ilgili ortaya çıkan detaylara bakıldığında, herkesi şaşırtan ayrıntılar olduğu görülüyor. Hadi gelin bu konuya biraz daha yakından bakalım.

14 Ocak 2021 tarihinde piyasaya sunulan ve büyük bir beğeni kazanmayı başaran Samsung Galaxy S21, güncellemeleri ile de gözleri üstüne çekecek gibi görünüyor. Akıllı telefon piyasasında rekabetin inanılmaz boyutlara vardığı şu son zamanlarda Samsung, hoş karşılanmayacak kararlar veriyor.

Bu seferki problem yazılım güncellemelerinden kaynaklı. Hatırlayacağınız üzere Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi ile ilgili yazılım güncelleme yenilemesi yapılmıştı. Buna göre kesintisiz güncelleme alma gibi bir imkan ortaya çıktı.

Samsung tarafından verilen güncellemeler sektörün en hızlısı olarak görülüyor. Ancak alınan bazı kararlar kullanıcıları pek memnun etmeyecek gibi görünüyor. Buna göre Samsung tarafından verilecek olan güncelleme kesintisiz olmayacak.

samsung-galaxy-s21.jpg

Android güncellemeleri alındığında normal şartlarda bir kesinti oluşur. 2018 yılında Android tarafından geliştirilen bir sistem ile birlikte bu engellenmişti. Yani hem güncelleme alıp hem de akıllı telefonu kullanmak mümkündü. Ancak Samsung ısrarla bu özelliği kullanmak istemiyor.

Herhangi bir Android güncellemesi almak için en az 15 dakika beklemek gerekiyor. Bu durum birçok kullanıcı için can sıkıcı olarak tanımlanıyor. Hatta sırf bu yüzden Samsung’a birçok şikayet gönderen kullanıcılar bile mevcut.

Samsung yetkilileri ne yazık ki konuyla ilgili bir açıklama yapmıyor. Fakat Galaxy S21 modelinde de güncelleme yapmak için bir süre beklemeniz gerekeceğini bilmelisiniz. Sizce Samsun neden böyle bir değişikliğe izin vermiyor?  

Huawei, akıllı telefon bölümünü satacağı iddialarını yalanladı

Bilim Teknoloji