Sedat Peker'den "Mehmet Ağar-Hakan Fidan" iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bir video daha yayımladı. Peker, bu kez olayın medya ayağının üzerinde durdu. Peker ayrıca Dubai'de bulunduğunu da açıkladı.

Sedat Peker, Pelikan grubunun başı olduğunu öne sürdüğü Süheyb Öğüt'ün yayımlanan videoların ardından kendisiyle görüşmeye bir kişi yolladığını söyledi. Gönderdiği kişinin kendisine "Hakan Fidan ile Mehmet Ağar'ın arası açık, Sedat Peker de Hakan Fidan'la birlikte bu işi tezgahlıyor" iddiasını yönelttiğini öne süren Peker, "Ben Hakan Fidan'ı tanımam. Hiç görüşmedim" dedi.

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ayrıntısı

Sedat Berat, Berat Albayrak'ın ağabeyi Serhan Albayrak'ın sahibi olduğu Turkuvaz Medya'ya bağlı ATV'de yayımlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide kendine gönderme yapıldığını da iddia eden Peker, "Tam ben videoyu yayınladıktan sonra diziye bir karakter girdi. Adı Peker. Şoförlük yapıyor. Bir şey söylüyor, oradan diyorlar ki 'Boş ver sen Peker'i. O hep böyle, boş konuşur'. Oktay Kaynarca benim çocukluk arkadaşım. Onu aradım, anlattım. Yapımcıyla konuştu. Bana döndü 'Öyle şey mi olur, tesadüf olmuş' dedi. Ben mal mıyım? Çocuk muyum? Dizide karakter için 'Peker de boş konuşmazmış' dedirtilmesini istedim. Onu yapamayacaklarını, diziden çıkarabileceklerini söyledir" diye konuştu.

Feyzi İşbaşaran'a saldırı olayı

Peker, bir başka olayı daha hatırlattı. 2014 yılında, dönemin milletvekili Feyzi İşbaşaran karakolda saldırıya uğramıştı. İşin içinde Sedat Peker'in avukatının olduğu söylenmişti. Peker, Serhat Albayrak'a seslenerek "Senin yengenin annesine küfür etti diye, Sayın Cumhurbaşkanımızın eşine küfür etti diye ben karakolda milletvekilinin kemiklerini kırdırdım. Yetmedi, bir de mahkemede kırdırdım. Pişman değilim" dedi. Peker, o dönem kendisine yöneltilen İşbaşaran'a saldırıyla ilgili suçlamaları reddetmişti.

"Kadroları yeteneksizlerle doldurdunuz"

Peker, AK Parti kadrolarının ve Meclis'in 'yeteneksizlerle' doldurulduğunu şu sözlerle anlattı:

Küçükken fırt çektirme vardı. Dört kişiysek, ikimizde para varsa kola alırdık. Dört çizgi çekerdik. Herkes eşit içerdi. Her mahallede bir kılçık olur. O derdi ki 'ben fırt çektirmiyorum'. O zaman kolanın yarısına bir çizgi, kalan yarısına üç eşit çizgi çeker öyle içerdik. Yine mahallede bir yeteneksiz olurdu ama topu olduğu için kaptan olmak isterdi. Siz o fırt çektirmeyenlerle, topu olduğu için kaptan olan yeteneksizlerle kadroları doldurdunuz. İl başkanı, ilçe başkanı, Meclis üyesi yaptınız.

Son Dakika Haberleri