Selahattin Demirtaş ’tan Gezi mesajı: İktidar korkmakta haklıdır

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gezi Parkı eylemlerinin yedinci yıldönümünde tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden mesaj gönderdi

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gezi Parkı eylemlerinin yedinci yıldönümünde tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden mesaj gönderdi.

Demirtaş, "Gezi Direnişi bitmedi, sürüyor ve sonunda bizler, mutlaka kazanacağız" dedi.

"İKTİDAR KORKMAKTA HAKLIDIR"

Başak Demirtaş’ın aktardığı açıklama şöyle:

“Gezi Direnişi, farklı toplumsal kesimlerin bir arada mücadele ederek başarabildiğinin en net göstergesidir. İşte tam da bu nedenle iktidar, Gezi ruhundan, Gezi enerjisinden çok korkuyor. Korkmakta da haklıdır. Evet, direniş belki sürmüyor gibi görünebilir ama asla bitmemiştir. İktidarın korkusu tam da bundandır. Yıldönümünde, Gezi Direnişi’ne katılan, yüreği Gezi’de atan herkesi selamlıyor, yaşamını yitirenleri saygıyla anıyorum. Gezi Direnişi bitmedi, sürüyor ve sonunda bizler, mutlaka kazanacağız.”

Eski Ülkü Ocakları Başkanı’ndan İYİ Partili belediye başkanına saldırı

Aydın'ın İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ile iki çalışanı saldırıya uğradı. Dün gece meydana gelen olayda Başkan Kaya'nın ayağı incindi, belediye çalışanı Şerif Kutay'ın kaburgası kırıldı.

Dün saat 22.00 sıralarında annesinin Zafer Mahallesi’ndeki evinin orada iki belediye işçisiyle konuşurken, iddiaya göre yanlarına gelen eski Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Baytaş ile Yiğit Ertin başkana önce sözlü, sonra fiziki saldırıda bulundu. Çıkan arbedede Başkan Aytekin Kaya’nın ayağı incindi, belediye çalışanı Şerif Kutay’ın ise kaburgası kırıldı.

Sözcü'nün haberine göre, polis ekipleri Volkan Baytaş ile Yiğit Ertin’i gözaltına alırken, yaralı işçi ile Başkan Kaya hastaneye götürüldü. Başkan Kaya’nın şikayetçi olması üzerine, Kaya ile iki saldırgan Emniyet’e götürüldü. Saldırganlardan Volkan Baytaş’ın daha önce belediyede çalıştığı ve Başkan Kaya tarafından işten çıkarıldığı öğrenildi.

TAKVİYE ÇEVİK KUVVET GÖNDERİLDİ

Olayı duyan İYİ Partililer ile Ülkü Ocakları’na mensup vatandaşlar Emniyet önünde toplanmaya başladı. Karşılıklı sözlü sataşmalar ve tahrikler artınca, Aydın şehir merkezinden çevik kuvvet ekipleri istendi. Gece yarısından sonra ifadeleri alınan Ertin serbest bırakıldı, Baytaş ise bugün mahkemeye çıkarılmak üzere nezarette tutuldu.

ABC GAZETESİ TWİTTER

Önceki ve Sonraki Haberler
Video