Telegram'ın kurucusu: 'İki devlet başkanı Telegram'a geçiş yaptı, Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'

Telegram'ın kurucusu: 'İki devlet başkanı Telegram'a geçiş yaptı, Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Telegram Messenger'a yoğun kullanıcı geçişinin tarihteki ‘en büyük dijital göç’ olduğunu ifade etti.

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov, Telegram'ın son günlerde artan kullanıcı sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

''EN BÜYÜK DİJİTAL GÖÇ''

Pavel Durov, Telegram’dan yaptığı paylaşımda, “Belki de insanlık tarihinin en büyük dijital göçüne tanık oluyoruz. Bu fenomeni takiben, iki devlet başkanı Telegram'a geçiş yaptı: Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” ifadelerini kullandı.

HALİHAZIRDA KULLANAN DEVLET BAŞKANLARI DA VAR

Durov, aralarında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun da olduğu bazı ülke liderlerinin halihazırda Telegram’ı kullandığını hatırlattı.

Durov, açıklamasında “Siyasi liderler ve çok sayıda kamu kuruluşunun dezenformasyona karşı mücadelede ve önemli olaylarla ilgili bilgileri yayma konusunda Telegram'a güvenmelerinden onur duyuyoruz'' ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Durov, Telegram’ın kullanıcının abone olduğu içeriği görüp görmeyeceğini belirleyen opak algoritmalar kullanmadığını söyledi. “Sonuç olarak, telegram kanalları kanaat önderleri ve takipçileri arasında güvenilir iletişimin tek doğrudan yoludur” diyen Durov, geçtiğimiz günlerde Telegram kullanıcılarının sayısının 500 milyonu aştığını açıklamıştı.

 

GENEL