Twitter'dan sosyal medya raporu: Türkiye için çarpıcı sonuçlar çıktı

Twitter'dan sosyal medya raporu: Türkiye için çarpıcı sonuçlar çıktı

Adba Analytics'in The Brand Age dergisi için hazırladığı raporda, Türklerin attığı negatif tweetlerin pozitif paylaşımların neredeyse iki katı olduğu görüldü.

Adba Analytics'in The Brand Age dergisi için hazırladığı sosyal medya raporundan Türkiye'den atılan negatif tweetler dikkat çekti.

"1 Ocak 2020 - 23 Aralık 2020 tarihleri arasında dünyada ve Türkiye’de kaç milyar tweet atıldığından en çok nelerin konuşulduğuna birçok kategorinin yıllık analizi var raporda" bilgisini veren Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, 'Negatif paylaşımda dünyaya fark attık' başlığıyla yayımlanan yazısında şunları kaydetti:

"Dünya genelinde 2 milyar tekil kullanıcının toplam 117 milyar paylaşım yaptığı, Türkiye’de bu rakamın 2.1 milyar olduğu, Türklerin günde attığı tweet sayısının 40 milyon olduğu yazılı. Bu konuyu yazmamın sebebiyse Türkiye’de atılan tweetler, dünya ortalamasıyla mukayese edildiğinde ortaya çıkan bariz fark. Dünya ortalamasında atılan pozitif tweetlerin negatiflere oranla daha fazla olmasına karşın Türklerin attığı negatif tweetler, pozitif paylaşımların neredeyse iki katı.  

İşte o veriler: Paylaşımların içeriği/Global Pozitif: Yüzde 27 Negatif: Yüzde 22 Nötr: Yüzde 51 Paylaşımların içeriği/Türkiye Pozitif: Yüzde 22 Negatif: Yüzde 42 Nötr: Yüzde 36."

Bilim Teknoloji