Usta oyuncu Yılmaz Gruda hastaneye kaldırıldı, menajeri çağrı yaptı: Lütfen yoğun bakıma alın...

Usta oyuncu Yılmaz Gruda hastaneye kaldırıldı, menajeri çağrı yaptı: Lütfen yoğun bakıma alın...

Türk beyazperde ve tiyatro tarihinin mühim isimlerinden olan Yılmaz Gruda bir süredir tedavi görüyor. 92 yaşındaki usta oyuncu, sıhhat sorunlarıyla savaşım ediyor. Gruda televizyonda en son, Menajerimi Ara dizisinde kendini oynamıştı....

Yılmaz Gruda, en son dijital dizi platformu Netflix'te gösterilen Şahmaran dizisiyle seyirci karşısına çıkmıştı. 92 yaşındaki sanatçı bir süredir, ileri yaşlarının da verdiği nedenlerden dolayı sıhhat sorunlarıyla boğuşuyordu. Oyuncunun menajeri Tümay Özokur, Instagram hesabı üstünden bakanlığa seslendi, yardım istedi.

Özokur çağrısında;

"Ustamız, hocamız Yılmaz Gruda Şişli Etfal Seyrantepe Kampusu kırmızı alanda yatmakta… Hekimler yoğun bakım ya da servise karar vermek üzere… 4 gün ilkin serviste 5 gün yatırıldı ve düzeldi diye çıkarıldı. Lütfen yoğun bakımda tedavisi yapılsın” ifadelerini kullandı.

122.png

Tiyatro, beyazperde ve dizi oyuncusu Yılmaz Gruda, seneler sonrasında bir itirafta bulunmuş oldu. Gruda, 'Karakolda Ayna Var' filminin setinde Fatma Girik’in bir sahnede kendisini boğulmaktan kurtardığını söyledi. Gruda, anısını:

"Emirgan'da bir köşk vardı. Arka taraftaki saati görüyordum, binaya aitti. Çok pahalı, bir dakika dahi geçirirsen yandın, hepimiz yevmiyesinden ödemek zorunda. Sette 20-30 şahıs vardı. Eğer 'Ölüyorum ben, kaldırın şunu.' desen bir saat gitti. Saate bakıyorum daha beş dakika var. Bütün o gerginlik sırasında nefes yok, gittim gidiyorum. 'Yılmaz dayan.' diyorum. 'Stop!' desem, 'Beni çözün.' desem bitecek... 100 liraya 45 liraya kırdırıyorsun. Çünkü öyle paraya ihtiyaç var. Kostümler senin kostümlerin vs. Bütün herkes biliyorum alamayacak o gün parasını. Bunu kahramanlık olsun diye anlatmıyorum. Bir hadiseyi anlatıyorum.

Fatma da seyrediyor aşağıda. 'Sizin ben...' diye ayağa kalktı Fatma... O Fatma koca masayı aldı benim altıma koydu. Oradan bir sandalye aldı onun üstüne koydu ve Fatma uçtu, sandalyeye oturdu. Ne yaptı geldi beni kaldırdı. Prodüktör 'Fatmacığım biliyorsun...' derken Fatma, 'Kes benim paramdan, kes!' dedi." ifadeleriyle anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.