Uyum Mecllisi Başkanı İlkay Danışmaz’dan Veda

Uyum Mecllisi Başkanı İlkay Danışmaz’dan Veda

Almanya'nın eski madenci kenti Ahlen'de Belediye Meclisi toplantı salonunda gerçekleşen son Uyum Meclisi toplantısında bir kez daha aday olmayan Başkan İlkay Danışmaz'a veda edildi.

Uyum Meclisi toplantısını son kez  yöneten,  10 yıldır Uyum Meclisinde görev yapan İlkay Danışmaz yaptığı toplantıyı açılış ve veda konuşmasında tüm Uyum Meclis Üyelerine, Belediyenin Uyum Dairesi Personeline, yerel basına  yaptıkları çalışmalar, verdikleri  destekler nedeniyle teşekkür etti.

43 yaşındaki İlkay Danışmaz daha sonra veda konuşmasına şöyle devam etti: ‘’ Göze batmasada Ahlende iyi çalışmalar yapıldı, kültürler arası yakınlaşma oldu. İnsanlar ön yargılarını bir yana bırakıp sorunları diyalog yoluyla konuşarak çözmeliler. Özellikle burada doğan, yetişen gençlerimiz devlet ve aileler tarafından tam desteklenmeli, teşvik edilmeliki bu toplumda kaybolup gitmesinler, Aileleriyle birlikte Almanya’ da mutlu ve huzurlu yaşasınlar. ‘’ dedi.

13 Eylül'deki seçimlere mutlaka gidiniz

Veda törenli bu dönemdeki son Uyum Meclisi toplantısında söz alan Ahlen Belediye Başkanı Dr. Alexander Berger‘ de Başkan  Danışmaz‘ın yanısıra diğer Meclis Üyelerine teşekkür etti ve kentte barış içinde birlikte yaşama konusunda Uyum Meclisinin çalışmalarının asla küçümsenemeyeceğine dair vurgu yaptı. Dr. Berger ‚‘‘ Tüm bu ortak çalışmalarda ilk ve önemli muhatabım İlkay Danışmaz‘ dı. Bazı ihtilaf konularını büyümeden onun olumlu yaklaşımıyla çözdük. Kendisi Ahlen için ter dökmüş, çalışmıştır. Emekleri için teşekkürler. Yeni seçilecek olan Uyum Mecliside umarım 13 Eylülde geniş bir kesimin oylarıyla seçilir. Çünkü Uyum Meclisi toplumda kabul görmek,  ciddiye alınmak istiyorsa seçimlere katılımın mutlaka artması gerekiyor.Bu hafta  14.000 kişiye seçim kartları yollanacak. Lütfen bu demokratik hakkınızı mutlaka kullanın hem Uyum Mecisi seçimlerinde hemde Alman vatandaşıysanız birlikte yapılacak Yerel seçimlerde oy veriniz, mutlaka oyunuzu atınız‘‘ dedi.

Ahlen'deki toplantıda Başkan Dr. Berger İlkay Danışmaz‘ın yardımcıları olan Rocio Siekaup ve Bernd Meiwes’ede birer Buket vererek Ahlen Belediyesi adına teşekkür etti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.