Vali Şahin hakkında Hizb-ut Tahrir iddiası!

Vali Şahin hakkında Hizb-ut Tahrir iddiası!

ABC Gazetesi/Haber MerkeziHilafet konferansı iptal edilen şeriatçı Hizb-ut Tahrir'in medya bürosu başkanı Mahmut Kar ile Osman Yıldız gözaltına alındı. Konferansın iptaline ilişkin ABC'ye konuşan Eminağaoğlu, organizasyona...

ABC Gazetesi/Haber Merkezi

Hilafet konferansı iptal edilen şeriatçı Hizb-ut Tahrir'in medya bürosu başkanı Mahmut Kar ile Osman Yıldız gözaltına alındı. Konferansın iptaline ilişkin ABC'ye konuşan Eminağaoğlu, organizasyona izin veren İstanbul Valisi hakkında da işlem yapılması gerektiğini belirtti. 

Şeriatçı Hizb-ut Tahrir örgütünün 5 Mart’ta İstanbul’da düzenlemek istediği hilafet konferansı iptal edildi. Hizb-ut Tahrir örgütü hilafet konferansı için yaptığı çağrıda laiklik ve cumhuriyet “şeytani rejim'' olarak adlandırılmıştı.

İptal üzerine şeriatçı Hizb-ut Tahrir açıklama yaptı. Örgüt Bayrampaşa Kaymakamlığı’nın iptal ettiği konferans için CHP’yi ve Gülen Cemaati’ni sorumlu tuttu. Açıklamada, örgütün medya bürosu başkanı Mahmut Kar ile Osman Yıldız’ın da gözaltına alındığı ifade edildi.

YARSAV eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da konferans hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Konferansın iptaline ilişkin ABC'ye konuşan Eminağaoğluü, İstanbul Valisi hakkında da işlem yapılması gerektiğini belirtti. 

Eminağaoğlu'nun açıklamaları şu şekilde; 

"Konu ağır cezalık suç üstü hali olduğundan ve de terör örgütü eylemi izin prosedürüne tabi olmadığından, bu toplantı yapılmasına yönelik işlem yapan Vali ve Emniyet görevlileri hakkında da terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan savcılığın işlem yapması gerekiyor. Geçen yıl  Ankarada aynı toplantı Büyükşehir Beiediyesine ait Kocatepe Kültür Merkezinde yapılmış olup, o konuda Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankara valisi ile diğer görevliler ve de örgüt mensupları hakkındaki soruşturma için Laikliğe Çağrı grubu olarak başvuru yapmış idik. O suç duyurusunda da aynı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Laik Cumhuriyet her koşulda sonsuza kadar yaşayacaktır"

Hizb-ut Tahrir’in yaptığı açıklama şu şekile:

“Hizb-ut Tahrir Medya Bürosu tarafından organize edilen 5 Mart 2017 Pazar günü İstanbul’da ''Dünya Hilafet’e Neden Muhtaç’ başlıklı konferansımız, CHP ve Paralel Yapının bastırması sonucu Bayrampaşa Kaymakamlığı tarafından iptal edildi. Medya Bürosu Başkanımız Sayın Mahmut Kar ve Sayın Osman Yıldız gözaltına alındı.''

Hizb-ut Tahrir örgütü, referanduma ilişkin yaptığı açıklamada da "Türkiye’yi Kalkındıracak Olan Ne Parlamenter Sistem Ne de Başkanlık Sistemidir O Ancak İslam’ın Yönetim Sistemi Olan Raşidi Hilafet’tir!" demişti.

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
GENEL