Worldwide Developers Conference 2019'da neler tanıtılacak?

Worldwide Developers Conference 2019'da neler tanıtılacak?

Cupertinolu teknoloji devi Apple, Worldwide Developers Conference 19 etkinliğini düzenleyecek. Peki, Apple, Worldwide Developers Conference 2019

Cupertinolu teknoloji devi Apple, Worldwide Developers Conference 19 etkinliğini düzenleyecek. Peki, Apple, Worldwide Developers Conference 2019 etkinliğinde neler tanıtacak? Bu haberimizde Apple’ın etkinlikte tanıtacağı yazılımları sizler için bir araya getirdik.

iPhone ve iPad sahiplerinin uzun zamandır beklediği iOS 13 güncellemesi bugün tanıtılacak. Worldwide Developers Conference 19 etkinlik sonrası Beta testleri geliştiricilere sunulacak olan iOS 13, karanlık tema gibi bir dizi yenilik ile gelecek.

iOS 13 ile söylenene göre; iMessage için özel bir profil sistemi gelecek. Kullanıcılar iMessage hesapların profil fotoğraflarını atayabilecek. Ayrıca Animoji ve Memoji için de ayrı bir bölüm olacak.

Tüm ekranı kaplayan ses göstergesi artık bu sürüm ile daha minimalist bir yapıya sahip olacak. iPhone X, Xs ve Xr modellerinde ses göstergesinin çentiğin hemen yanında yer alması bekleniyor. Diğer iPhone modellerinde ise sağ/sol üst köşede yer alacak.

Apple Maps uygulamasına; sık kullanılan konum özelliği eklenecek. Ayrıca mail uygulamasına ise istenmeyen kişilerden gelen mailleri engelleme özelliği uygulamaya dahil edilecek. iPhone’u bul ve Arkadaş bul uygulamaları ise tek çatı altında toplanacak.

Yıllardır söylenen karanlık tema seçeneği de iOS 13 ile gelecek olan yenilikler arasında yer alıyor. Güncelleme ile Rahatsız Etmeyin özelliğini etkinleştirecek ve bildirimleri susturacak yeni bir Uyku Modu gelecek. Bu mod Apple Watch ile birlikte çalışacak.

macOS 10.15

Mac ve MacBook modelleri için sunulacak olan macOS 10.15 güncellemesi ile kozmetik açıdan yeniliklerin yapılması ve bir takım yeni özelliklerin eklenmesi bekleniyor. Büyük çaplı bir güncelleme olacak olan macOS 10.15’in, özellikle tasarımcılar için yenilik sunması bekleniyor.

Bu güncelleme ile iTunes uygulaması yavaş yavaş tarih olacak. Çünkü Apple, iTunes’ta yer alan Apple Music ve Apple TV+ hizmetlerini ayrı uygulamalar ile sunacak. Ayrıca Apple’ın oyun servisi Apple Arcade için de yenilikler Mac modellerine gelecek. Son olarak güncellemeyi aşağıdaki modellerin alacağını belirtelim.

  • MacBook (2015 başı veya daha yeni model)
  • MacBook Air (2015 ortası veya daha yeni model)
  • MacBook Pro (2015 ortası veya daha yeni model)
  • Mac mini (2012 sonu veya daha yeni model)
  • iMac (2015 sonu veya daha yeni model)
  • iMac Pro (2017)
  • Mac Pro (2015 sonu veya daha yeni model)

WWDC 19

watchOS 6

Apple Watch’un işletim sistemi olan watchOS, bu yıl artık büyük çaplı yenilikler sunacak. watchOS 6 güncellemesi ile uzun zamandır beklenen 3. parti uygulamalar ile kişiselleştirilebilen kadran özelliğinin sunulması bekleniyor. Apple, muhtemelen sağlık konusunda da atılımlar yapıp, watchOS 6 ile yenilikler sunacaktır.

tvOS 13

Apple TV modellerinde kullanılan tvOS’in, bu yıl yepyeni bir arayüz ile güncellenmesi bekleniyor. Ancak şimdilik tvOS 13 hakkında en ufak bir bilginin bulunmadığını belirtelim.

General Mobile GM9 Go inceleme!

Bilim Teknoloji