Yavuz Bingöl: Erdoğancıyım, hatta feriştahıyım

Yavuz Bingöl: Erdoğancıyım, hatta feriştahıyım

Yandaş türkücü Yavuz Bingöl, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini ifade ederek, "Sonuna kadar Erdoğancıyım hatta büyük harfle yazın feriştahıyım......

Yandaş türkücü Yavuz Bingöl, 24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini ifade ederek, "Sonuna kadar Erdoğancıyım hatta büyük harfle yazın feriştahıyım... Ben Erdoğan'ı seviyorum. Oyumu da Erdoğan'a vereceğim" dedi.

Hürriyet'ten Cengiz Semercioğlu'na konuşan Bingöl, "Solcular hâlâ kayıtsız değiller aslında benim yaptığım müziğe. Tamamen silmiş değiller ama böyle karşılıklı bir kırgınlığımız var tabii. Çünkü beni de çok yalnız bıraktılar zor dönemimde. Söylediğimin altından 'yok düşkün', 'yok yalaka' gibi şeyler çıkarmaları hiç yakışık almadı" ifadelerini kullandı.

Bingöl, kökeninin Alevi-sol olması nedeniyle bugünkü iktidarla yakınlığının eleştirildiğine dair soruya, "Evet, doğru ama şimdi Türkiye'de bana 80-90 yıl boyunca sol iktidar say desen çok azdır. Hep sağ iktidarlar var yöneten. Hepsiyle benim ilişkim vardı. O zaman niye bu kadar çok eleştirilmedim ya da ayyuka çıkmadı olaylar? Bugün niye böyle oldu?" yanıtı verdi ve şöyle devam etti:

'O REİS'İN TAKDİRİ, ONU BİLEMEM'

"Sonuna kadar Erdoğancıyım. Hatta lütfen burayı büyük harfle yaz; FERİŞTAHIYIM… Ben Erdoğan'ı seviyorum. Oyumu da Erdoğan'a vereceğim seçimlerde."

Siyasete atılmayı düşünmediğini söyleyen Bingöl, "Belki de Cumhurbaşkanı'nın kültür sanat danışmanı olursun" sözleri karşısında, "O Reis'in takdiri. Onu bilmem. Benim öyle bir talebim yok ama ülkenin kültür sanatına büyük katkım olur. Çünkü gerçekten yaş gereği bizim hayatımız çok zengin Cengiz. Babam öğretmendi. Askerlikten sonra da kara trenlerde geçti ömrüm. Binlerce düğünde çaldım, çalışmadığım yer kalmadı, müzikte ve kültür sanatta çok fazla tecrübem var. 70 yaşına gelince evin köşesine çekilip ölmeyi beklemek yerine, bu tecrübeyi gelecek kuşaklarla aktarmak gerekir" dedi. Bingöl, AKP'den hiç teklif almadığını belirtti.

Kaynak: Hürriyet